İŞTE EN SON YAPILAN BAŞKANLAR ANKETİ! 26 Aralık 2012, 11:51

Partiler ve aday gösterilmesi muhtemel isimlerin oy yüzdeleri, İstanbul'da Topbaş, Sarıgül, Tekin ve Ankara'da Gökçek için yapılan tespitler.
 Konsensus Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Sarı, Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar ve Genar Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş Habertürk ekranlarında yayınlanan "Türkiye'nin Nabzı" programında son anketlerini analiz ettiler.

İSTANBUL'DA TOPBAŞ İLK SIRADA

Büyükşehirlerde partilerin ve aday gösterilmesi muhtemel isimlerin değerlendirmesini de yapan anketçiler, İstanbul'da halkın yüzde 53.6'sının Kadir Topbaş'ı istediğini söylediler.

CHP TABANININ TERCİHİ: TEKİN'İ TABAN SARIGÜL'Ü HALK İSTİYOR?

CHP'nin İstanbul adayıyla ilgili bir değerlendirme yapan Andy-Ar, ankette CHP'lilerin Belediye Başkanı adayı olarak görmek istediği ismin Mustafa Sarıgül olduğunu belirtti. "Sarıgül'ün oyu yüzde 40'lar civarında. Gürsel Tekin'in adaylığıyla ilgili yapılan araştırmalarda daha çok örgüt içinden destekleniyor, Sarıgül olmaması halinde tek alternatifi..."

MELİH GÖKÇEK YÜZDE 50 SINIRINDA

Ankara halkının Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten memnun olduğununa dikkat çekerek, Gökçek'in son oy oranının yüzde 50.3 olduğunu açıkladı.

Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı da Ankara'da bir Melih Gökçek faktörü olduğunu ifade ederek "Ankara'da bir Melih Gökçek faktörü var. Kimileri çok sever, kimileri sevmez ama bir faktördür. O kadar ki, başka partiden aday olsa yine yüzde 20 oy alır" dedi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları