İŞTE AKP'NİN SARIGÜL PLANI! 04 Eylül 2013, 08:57

Erdoğan'ın isteği ile yapılan anketlerde İErdoğan'ın isteği ile yapılan anketlerde İstanbul için Topbaş, Ankara için de Gökçek'in adaylıkları öne çıktı. CHP'nin adayına göre Topbaş değişebilir.stanbul için Topbaş, Ankara için de Gökçek'in adaylıkları öne çıktı. CHP'nin adayına göre Topbaş değişebilir.
AK Parti’de gündem yerel seçimlerde belediye başkan adayları. En çok merak edilen Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlere aday gösterilecek isimlerin kimler olacağı. Bu konuda ilk ipuçları dün ortaya çıkmaya başladı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın talimatıyla yapılan ‘performans anketi’ sonuçlandı. AK Parti, muhalefet partilerinin yönetimindeki yerler dahil 81 ilde on binlerce kişiyle yaptığı çalışmayı tamamladı. Başbakan Erdoğan ve parti yönetimine sunulan ankete göre, mevcut AK Partili başkanların yarısı gücünü koruyor. İstanbul ve Ankara’da Belediye Başkanları Kadir Topbaş ile Melih Gökçek performansları ile partinin yüzünü güldürdü.
Kadir Topbaş, İstanbul’da CHP ’nin oldukça önünde görünüyor. Daha önceki anketlerde oyu partinin aldığı oyların altında görünen Melih Gökçek’in ise aradakı farkı kapattığı söyleniyor. Gökçek’in oylarındaki artış Gezi oyları sırasında gösterdiği tavra bağlanıyor.
AK Parti anketinde muhalefetin öne çıktığı illerin başında İzmir ve Diyarbakır geliyor. İzmir’de CHP, Diyarbakır’da ise BDP ilk sırada. Yine Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen’li CHP rakiplerinin önünde yer alıyor. CHP ve MHP ’nin de iddialı olduğu İçel ve Adana ile CHP-AK Parti yarışına sahne olması beklenen Antalya belediye başkanlığında aday faktörünün sonucu belirleyeceği tahmin ediliyor.
EĞER SARIGÜL ADAY OLURSA...
Büyük yarışa ve taktik savaşına sahne olması beklenen İstanbul ve Ankara belediye başkan adayları için rakiplerin hamleleri dikkate alınacak. Ankara’da Gökçek’in adaylığı ‘yüzde yüze yakın’ olarak görülüyor. AK Parti, İstanbul’da Mustafa Sarıgül’ün adaylığına göre yeni bir pozisyon alabilir. Topbaş’ın alternatifleri olarak Binali Yıldırım’dan Ali Babacan ve Numan Kurtulmuş’a kadar birçok seçenek masada.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları