İşte AKP nin isim hikayesi! 23 Mayıs 2012, 22:28

Refah-Yol Hükümetinin Kültür Bakanı ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Eski Başkanı İsmail Kahraman için Üsküdar Belediyesi ve İHL Sözlük işbirliğiyle Bağlarbaşı Kültür Mekezi'nde vefa gecesi düzenlendi.
 Çok sayıda siyasetçi, STK temsilcisi ve yöneticinin yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği, "Gençlikte Köprübaşı: İsmail Kahraman" başlıklı programda, Kahraman için hazırlanan belgesel de ilk kez gösterildi.

İsmail Kahraman, belgeselde AK Parti’nin kuruluş aşamasına ilişkin hiç bilinmeyen bir hikayeyi de anlattı. AK Parti’nin 2001’de Ankara Oran’daki evinde yapılan toplantılardan sonra kurulduğunu söyleyen Karaman çalışmalara, Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdülkadir Aksu, Abdüllatif Şener, Abdullah Gül ve kendisi olmak üzere yedi kişi ismin katıldığını kaydetti.

ERDOĞAN "YAP OLSUN" DİYORDU

Haber 7'nin haberine göre Kahraman bu süreçte partinin adının "AK Parti" olmasını da kendisinin önerdiğini, Erdoğan’ın aklında ise başka bir ismin olduğunu kaydetti. İsmail Kahraman şunları söyledi: “Tayyip Bey’e 'Bak, Adalet ve Kalkınma güzel bir isim. Bir kuş iki kanatla uçar. Bunu koyalım.” dedim. Tayyip Bey’in aklında bir başka isim vardı, birileri teklif etmişti. YAP... Yeniden Atılım Partisi. Bana ‘Bak YAP diye aksiyon var, “yeniden atılım” çıkışı var” demişti. ‘Bakın, ak, beyazlık, aklık var’ diye yanıt vermiştim. Neticede AK Parti oldu ve ismi de bana aittir.”

"AK PARTİ'Yİ ERBAKAN KABUL ETMEDİ"

Eski Bakan Kahraman, AK Parti ismini daha önce de merhum Başbakan Necmettin Erbakan’a önerdiğini fakat kabul edilmediğini bilgisini de paylaştı: “ Refah Partisi kapatıldı. Erbakan Hoca’ya dedim ki, “Hocam, yeni partinin adını ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’ koyalım. Kalkınma lazım; ama maneviyat da lazım. Yani Adalet… Hocam Adalet ve Kalkınma’ koyalım.” ‘Yok, Fazilet koyacağız.’ dedi.”

Yorumlar

Muhammet :

yengecin bir türüne benziyor hareketleri

TC Mert Beyaz :

harbiden bu ne lan böyle :d

qq :

o bicakla seni durtmek lazim oyle ! !

hamza dal :

peygamber devesi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları