İsa Gök, alkış, ıslık ve yuh sesleri arasında kongre! 26 Şubat 2012, 13:21

CHP'nin 16. kurultayında salonda hem yeni hemde muhalif delegeler yer alıyordu. Arena'da gerçekleşen kurultayda ıslık, alkış ve yuh seslerinin bir birine karıştığı atmosferde CHP Mersin Milletvekili İsa Gök damga vurdu!
 CHP'nin 16. Olağanüstü Kurultayı Ankara'da yapılıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açılış konuşmasını yaptığı sırada, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, ''İtiraz ediyorum'' diyerek kürsüye çıkmak istedi.

 Salonda gerginlik yaşandı. Kılıçdaroğlu, "Kimsenin kurultayın huzurunu bozmaya hakkı yok" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Spor Salonu'nda yapılan kurultayının açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi.

Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasını yaptığı sırada aralarında Mersin Milletvekili İsa Gök'ün de bulunduğu bir grup partili salona girmek istedi.

Bu sırada diğer partililerin müdahale etmesi üzerine kısa süre arbede yaşandı.

Salondaki bazı partililer tarafından "yuhalanan" Gök ve beraberindekiler, salon dışına çıkarıldı.

Bazı partililerin, "İsa dışarı" diye slogan atması üzerine kürsüden konuşan Keskin, "Lütfen, bu kurultayda herkesin bulunma hakkı var" diyerek, partilileri uyardı.

Yaşanan arbede nedeniyle salona giremeyen Gök ve beraberindeki bazı partililer, bir süre salonun dışında bekledikten sonra içeriye girdi.

CHP MİLLETVEKİLİ İSA GÖK KARGA TULUMBA DIŞARI ÇIKARTIILIRKEN!

"Huzuru bozmaya kimsenin hakkı yok"
Kılıçdaroğlu, İsa Gök'ün kürsü önünde bekleyişi sürerken kürsüye çıkarak konuşmasına başladı.

Kılıçdaroğlu, güvenlik görevlileri, basın mensuplarının yoğunluğu nedeniyle "Açın önümüzü" dedi. CHP'li Gök ve bir grup partilinin kürsü önünde toplanmasıyla oluşan kargaşaya "müdahale etmeyin" uyarısında bulunan Kılıçdaroğlu, "Kurultayın huzurunu bozyama kimsenin hakkı yoktur. 'Tüzük' dediler işte tüzük, 'seçim' diyorsanız onu da yapacağız. Gücünü sandıktan almayan
hiçbir güç başarılı olamaz" diye konuştu.

CHP'li Gök ve beraberindeki bir grup partili kürsü önündeyken, salondaki bazı partililer bazı cisimler atarak, yuhaladılar.

İsa Gök: "Çalışmalar hukuksuz"
Kurultay çalışmalarının "hukuksuz olduğunu" ileri süren CHP Mersin Milletvekili İsa Gök ise, "Halen hazirun sayılmadı. Delege sayısı hala 583. Kurultayın başlaması için yeterli sayı oluşmadı. Kanuna aykırılığı söylemem lazım, onu kabul etmiyorlar" dedi.

İsa Gök ve bir grup partili, Divan kürsüsü önünde bir süre bekledikten sonra Divan Başkanlığı'na dilekçesini iletti.

Yaşanan arbedenin nedeninin sorulması üzerine Gök, "Bunu yapanlara soracaksınız. Ben dilekçe verme hakkımı kulanmak istiyorum. Hani demokrasi, hani tüzük, nerede kaldı? Anca vur, kır. Böyle CHP olmaz. Dilekçemi almıyorlar, konuşturmuyorlar. Burası tüzük kurultayı, burada konuşmayacağız da nerede konuşacağız" diye konuştu.

Gök, dilekçesini Divan Başkanı Adnan Keskin'e verdi. Söz hakkı isteyen Gök, Kılıçdaroğlu'nun kürsüye çıktığı sırada da "Sayın Genel Başkanım" diyerek sesini duyurmaya çalıştı.

İsa Gök'ün ''Yeter sayısı yok'' dilekçesini divan kabul etmedi.

Bu arada, İsa Gök'ün bulunduğu kürsü önünde kargaşa yaşandı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını bir süre kesmesine neden olan kargaşa sonrası, Gök ve beraberindekiler, salon dışına çıkarıldı.

Divan Başkanlığına Keskin seçildi
İl başkanlarından Divan Başkan adaylığı için gelen önergeyi okuyan Kılıçdaroğlu, Divan Başkanlığına Denizli Milletvekili Adnan Keskin'in önerildiğini duyurdu.

Kılıçdaroğlu'nun başka aday olup olmadığını sormasının ardından yapılan işari oylamayla Divan Başkanlığına Keskin seçildi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra "Hiç kimse bizi halkın yürüyüşünden engelleyemeyecektir" diyerek, CHP'nin, her zaman, her yerde dimdik ayakta olacağını söyledi 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları