GÜRSEL TEKİN'İN GARSONLUK YILLARI! 17 Haziran 2012, 14:00

CHP milletvekili Gürsel Tekin, garsonluk yaptığı yılları hatırladı ve garsonlar için bakın nasıl bir yasa teklifi verdi.
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Kadıköy'de 1981'da garsonluk yaptığı yılların ardından tam 31 yıl sonra bu kez İstanbul Milletvekili olarak garsonların sosyal haklarının genişletilmesi için vekil arkadaşı Mahmut Tanal ile birlikte bir kanun teklifi hazırlayarak garson, komi ve servis elemanlarına yıpranma hakkı talep etti.

Tekin, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklifin kabul edilip yasalaşması durumunda, yıpranma payı göz önünde bulundurularak toplam çalışma sürelerinin her 360 günü için, 180 gün fiili hizmet süresi zammı olarak eklenecek.

BARDAK DA YIKADIM SERVİS DE AÇTIM

Tekin, kanun teklifine ilişkin şunları söyledi: 1981'de Kars'tan İstanbul'a çalışmak için geldim. Garsonluk yaptım. Baktım olacak gibi değil. İki arkadaşımla birlikte 'Kendimiz bir iş yeri açalım' dedik. Kadıköy Eğitim Mahallesi'nde gazete ilanlarından satılık bir cafe bulduk. Daha çocuğuz aslında. Üç ortak garsonluk dahil her işi kendimiz yaptık. Bardak da yıkadım, servis de açtım. Garsonluğun ne kadar zor bir iş olduğunu gördüm ve o günlerimi hiç unutmadım. Yıllar sonra bir milletvekili olarak da üzerime düşeni yaptım ve bu kanun teklifini hazırladık.

Yorumlar

Turgut Acar :

Garsonluk dan CHP ye geçdikden sonra 9 tane villa 11 tane şirket ve 268 daire aldı bu işi nasıl yapdı acaba ben 40 senedir çalışıyorum ama evimi zor bakıyorum bu nasıl bir adelet

anlarsın :

05375584164

Melinda :

zamanımın beş dakikasını çaldın...sen ne anlarsın siyasetten... gerçekleri, işlerine geldikleri için görmezden gelen toplumun sadece bir kırıntısısın...

necef toprak :

tamam dogru olabilirsin bazı konularda,ben vermeyecegim oy niye ayrıştırma birilerin ekmegine yag sürmüyormu madema yanlış yanlışı yanlışla çözmek varmı

feridino :

akp'ye altarnatif bi muhalefet yok. çalışacak parti yok. tüm güçlerini bi öncekinden daha fazla oy almaya esir olmuş koltuk sevdalıları. ege nin kaderi mesela sahilller tarihi yerler olmasa gelen giden olmaz. belediyeler borçlu. her konuda sorunları var. çalışmıyorlar. en kötüsü de atatürk ve bayrağı kulllanıp insanları birbirine düşürüyorlar. dini gerçek manada onlarsüistimal ediyorlar. nette yandaşlarının paylaştıkları laflar halkın gerçek değer yargılarını baltalamaktan öte geçemez. haince. öyle atam dedem chp ye oy verirdi diye çok insan var hürmeten bedavadan oy hakkını kullanan.

onur oynar :

akpye alternatif diye deği oy vermek gibi bir düşünceye girmiceksin akp ye alternatif diye bişey düşünmiceksin

onur oynart :

sen siyasetten anlıyomusun kızım

Baha :

ben bic bir sey anlamadim,ne hecesinden,ne kelimesinden,ne cümlesinden.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları