ERGENEKON'UN KAZANANI GÜRBÜZ ÇAPAN OLDU! 05 Ağustos 2013, 15:47

Bugün Silivri’de açıklanan Ergenekon kararları neticesinde açılan “terör örgütü üyeliği” suçlamasından yargılanan Dr. Gürbüz Çapan hakkında verilen karar ailesi ve sevenlerini sevince boğdu.
Yerel seçimler arifesinde olduğumuz şu günlerde Esenyurt’un kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan ve sevenleri silivri kararlarının açıklanmasını bekliyordu.CHP’de yeniden Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı baskısına rağmen bir türlü adaylığını açıklamayan Çapan’ın önündeki engellerde böylece kalkmış oldu.

ÇAPAN NEYLE YARGILANIYORDU?

Gürbüz Çapan Ergenekon kapsamında tutuklu bulunan veya tutuksuz yargılanan Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Doğu Perinçek, İlhan Selçuk Emin Şirin v.s gibi isimlerle telefon konuşmaları ve yapılan aramalarda elde edilen dökümanlar nedeniyle ilişkisi olduğu kanaatiyle yargılanıyordu. Gürbüz Çapan ayrıca Mustafa Balbay’ın laptopundan çıkan “ÇAPTEX2” isimli dosya ve evinde yapılan aramada ele geçen “Pentagon” amblemli doküman nedeniylede 2009 seçimlerinde Aday adayı olduğu bir anda tutuklanarak cezaevine konmuştu.
Çapan tutuklu ve tutuksuz olarak yargılandığı sürede Ergenekon’da üye veya kurucu olarak adı geçen şahıslarla yaptığı telefon konuşmları, tanışıklıkları ve ilişkilerinin boyutunu anlatmış; Bir çoğu ile belediye Başkanlığı münasebetiyle, Cumhurriyet gazetesindeki hisseleri nedeniyle ve hemşehri ilişkilerine dayalı tanışıklıkları olduğunu kabul etmiş suçlamaları ise red etmişti...

SEVİNÇLE KARŞILANAN CEZA: 1 YIL 3 AY

Bugün açıklanan mahkeme kararları neticesinde Gürbüz Çapan 1 yıl 3 ay gibi bir ceza alarak terör örgütü üyeliğinden de berat etti. Aldığı cezanın kaynağı ise evinde ve Ergenekon üyesi olmakla itham edilenlerin bilgisayarlarında bulunan bazı tex dosyaları ve notlar nedeniyle. Çapan’ın yattığı sürede hesaba katılarak bir önceki yerel seçimlerde ansızın içeri girerek uzaklaştığı siyasetin önü bu kez yine bir yerel seçim ve bayram arifesinde tamamen açılmış oldu...

DİĞER KARARLAR İÇİN TIKLAYINIZ!


Yorum Gönder

Etiket Sonuçları