ERDOĞAN TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADI! 23 Ocak 2013, 00:45

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında Şanlıurfa Bağımsız Belediye Başkanı Fakıbaba'ya yeniden parti rozeti takması kafaları karıştırdı!
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2009'daki yerel seçimler öncesi Şanlıufa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın partiden ayrılmasını sert bir dille eleştirmişti.

2009 yerel seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da düzenlediği mitingde Fakıbaba için 'AKP treninden inen bir daha binemez. Çünkü bu bir takım oyunu. Yani seni belediye başkanı yaparken AKP güzel de, değişiklik yapacağız dediğimizde niye rahatsız oluyorsun' demişti. 4 yıl sonra yeniden AKP'ye geçen Fakıbaba için 'Başkan trenden inip bu kez Göktürk uydusuna bindi' yorumu yapıldı.

ERDOĞAN KENDİ SÖZÜNÜ ÇİĞNEDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bugünkü AKP Meclis Grubu toplantısında AKP'ye katıldı.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde AKP'den Şanlıurfa Belediye Başkanı olarak seçilen Ahmet Eşref Fakıbaba, dönemin milletvekillerinin, 'Yerine ceketimizi koysak seçilir' demeleri üzerine partisiyle arası açılması sonucu istifa ederek 2009'da bağımsız aday olarak girdiği yerel seçimlerde 77 bin 997 oy alarak yüzde 44'lük bir oranla ikinci kez belediye başkanı seçilmişti.

Bağımsız olarak seçildikten sonra Saadet Partisi'ne katılan Fakıbaba, daha sonra Numan Kurtuluş'un partiden ayrılması üzerine bu partiden istifa etmişti.

ŞANLIURFA'DA TEPKİLER

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın tekrar AKP'ye katılıp rozet takmasına tepki gösterenler, Başbakan Erdoğan'nın kendi sözünü çiğnediğini belirterek seçimlerde AKP'ye oy vermeyeceklerini söylerken, bazıları da Fakıbaba'nın partiye katılmasını memnunlukla karşıladı ve kente hizmetin daha çok geleceğini savundu. Fakıbaba'yı seçimlerde bağımsız olarak seçtiklerini, ancak hizmet için Fakıbaba'nın AKP'ye geçmesini olumlu karşıladıklarını ifade etti.
URFALILAR'DAN YOUTUBE'YE "BİZ AYRILAMAYIZ" KLİBİ!
Anahtar Kelimeler
ErdoğanFakıbaba

Yorum Gönder