Emine Erdoğan'ın kolyesi ne kadar? 05 Nisan 2012, 05:06

Politikacılardan oluşan bir heyetle Pakistan ziyaretine giden Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Pakistan Başbakanı Yusuf Riza Gilani’nin ülkesinde yaşanan sel felaketine Türkiye’den gelen yardımlara ilişkin anlattığı bir hikayeyi okuyuculara aktardı.
Gilani şöyle konuştu:

“Yardım kampanyasını dostum Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, kendisine ait bir altın kolye takımı bağışlayarak başlatmıştı. O takım satıldıktan sonra parası yardım hesabına yatırıldı. Ama bir süre sonra takıyı alan kişi, hanımefendiye ait olduğunu öğrenince kendisine geri gönderdi. Ve bu durum tekrarlandı. Takıyı her alan geri gönderip bedeli bağışladı. (…) Bu kampanyadan sonra Başbakan Erdoğan buraya geldiğinde o takıyı bana teslim etti. Biz de kolyeyi satışa çıkarıdık ve 20 bin dolara satıldı. O parayla 9 çifti evlendirdik. Ama ilginçtir bir süre sonra, kolyenin Türkiye’den geldiğini öğrenen alıcı, kolyeyi yine getirip Başbakanlığa teslim etti. Şimdi Başbakanlık’ta saklıyoruz. Hanımefendiye halkım adına teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum…”

Gilani’nin sözlerinden Emine Erdoğan’ın kolyesinin 20 bin dolar olduğu ve bir dahaki Pakistan gezisinde kolyesine kavuşacağı anlaşılıyor.

Yorumlar

murat :

her korku filmi sahnesi böyle şeylerle dolu

sercan :

bir şeye bakıp çıkacaktır belki

fake :

yalan dolan hepsi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları