DEVLET BAHÇELİ: VALLAHİ İKTİDAR OLACAĞIZ! 15 Eylül 2013, 03:07

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ana dilde eğitimin terör örgütü PKK'nın dayatması olduğunu, vahim sonuçlara yol açacağını, milli birlik ve beraberliği bozacağını savundu. Elazığ'daki 'Kardeşlik Mitingi'nde, bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayan MHP Lideri Bahçeli, "Vallahi hainlerin korkulu rüyası olarak iktidara mührümüzü vuracağız" mesajını verdi. 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ana dilde eğitimin terör örgütü PKK'nın dayatması olduğunu, vahim sonuçlara yol açacağını, milli birlik ve beraberliği bozacağını savundu.

MHP lideri Bahçeli, "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" mitinglerinin 6.'sını Elazığ'da yaptı. 9 ilde planlanan açık hava toplantılarının ilki Bursa'da "Kurtuluş", ikincisi İzmir'de "Bayrak", üçüncüsü Adana'da "Vatan", dördüncüsü Erzurum'da "Birlik", beşincisi Konya'da "Türkçe" ve altıncısı Elazığ'da "Kardeşlik" teması ile yapıldı.

VUR DE VURALIM, ÖL DE ÖLELİM

İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde "Vur de vuralım, öl de ölelim" sloganları ile karşılanan Bahçeli, Elazığlıları bozkurt işareti ile selamladı. Mitingin ana teması olan "kardeşlik" ile konuşmasına başlayan Devlet Bahçeli, "Balakgazi kardeşliği miras olarak bıraktı" diyerek Türk-Kürt kardeşliğine dikkat çekti. Hiçbir zaman ırkçılık yapmadıklarını söyleyen MHP lideri, AK Parti iktidarıyla birlikte köken izi sürülmeye başlandığını iddia etti.

Yeni anayasa çalışmaları ve ana dilde eğitim konularına değinen Bahçeli, ana dilde eğitimin terör örgütü PKK'nın dayatması olduğunu, vahim sonuçlara yol açacağını, milli birlik ve beraberliği bozacağını savundu. Bahçeli, "Maalesef AKP, CHP, BDP ve PKK bir olarak, Türkiye'yi yorgun ve bitkin düşürmüştür.

Tabelalardan TC ibaresinin silinmesi, hep aynı şirret kampanyasının uzantısıdır. Başbakan Türk milletinin oynanamayacak haklarına saldırmıştır. Buradan Başbakan'a sesleniyoruz; işte burada toplandık. Bayrak diyerek, vatan diyerek, şehit diyerek haykırıyoruz. Gücün yetiyorsa gel de hepsini fişle. Gel de hepsine biber gazı sık. Kağıttan kaplanlığını Gakkoşlara yapamayacağını sen de biliyorsun" diye konuştu

MHP mitinglerinin bölücülere korku saldığını söyleyen Devlet Bahçeli, "İnşallah heveslerinin kursaklarında kalacağı günlere de az kalmıştır. Teröristlerin, çözüm şarlatanlarının oyunları amacına ulaşamayacak ve huzurumuzu bozamayacaktır" ifadelerini kullandı. 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları