Devlet Bahçeli kiminle nikahlıydı! 21 Mayıs 2012, 20:24

Deniz Bölükbaşı, “Siyaset İskelesi" adlı kitabında Genel Başkan Devlet Bahçeli”yle ilgili de bir portreye yer verdi.
12 Haziran seçimleri arifesinde MHP’yi hedef alan “kaset skandalı” ile siyaset dışı bırakılan emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili olarak siyasetteki tanıklıklarını kitaplaştırdığı “Siyaset İskelesi adlı kitabında Genel Başkan Devlet Bahçeli”yle ilgili de bir portreye yer verdi.
 
Bahçeli’nin özel yaşamının çok yakınındakiler için bile kapalı alan olduğunu anlatan Bölükbaşı, kamuoyunun bilmediği bazı özelliklerine de ışık tutuyor. Bahçeli’nin kalp rahatsızlığı nedeniyle çok sevdiği sigarayı bırakma öyküsünü de “edebi” bir dille anlatan Bölükbaşı’nın “Bahçeli Portresi”nden bir bölüm şöyle:
 
“Özel yaşamı kapalı alandır, siyasi yaşamı ve çevresinden tamamen tecrit edilmiştir. Siyaset dışında bilinen en büyük dostu bir dönem sigaraydı. Aralarına kalp ameliyatı girdi, mecburen ayrıldılar. Günde iki paketten fazla ‘Tekel 2000’ içerdi, bu bahiste de milli ve milliyetçiydi... Kalp damarlarının kıskançlığı, büyük ve kadim muhabbete son verdi. Sigaradan sonra Türk kahvesini de bıraktı. (...) İçki kullanmazdı ama burada da medeni ve demokrattı.
 
KEBAPLA NİKAHLIYDI
 
Yanında, masasında içmek isteyene karışmazdı. (...) Öte yandan burç ve dönenceleri, günün hangi saatinde hangi burca girildiği, güneş battıktan sonra ‘Tekel’ bağlantılı burca girilmesinin yaklaştığı konularında da bilgi sahibiydi. Bu son burca girildiğini hatırlatarak, bazı arkadaşlarına takılırdı. Adana kebabı ve şalgam diğer bir tutkusuydu, dostuydu. Araya kolesterol engeli girdiğinde balıkla flört ederdi, ama et ve kebapla nikâhlıydı.”

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları