CHP'NİN ŞAŞIRTAN SON SARIGÜL ANKETİ! 08 Eylül 2013, 16:21

ORC Araştırma'nın yaptığı CHP Seçmeni Eğilimleri anketi ilginç sonuçları ortaya çıkardı. Sarıgül CHP'den İBB Adayı olmalı mı?, Kılıçdaroğlu'ndan memnun musunuz? CHP Genel Başkanı değişmeli midir? gibi sorların cevabı soruldu...İşte o cevaplar
ORC Araştırma, CHP seçmenlerinin tercihleri üzerine yaptığı bir araştırma ile dikkat çekti.

Ankette yer alan sorular ve sonuçları ise bir hayli ilginç. Ankette Kılıçdaroğlu'na rekor destek çıkarken, siyaset kulislerini alt üst eden Sarıgül'ün CHP'ye geçişini ise kimse önemsemiyor.

CHP SEÇMENİ SARIGÜL'Ü İSTEMİYOR

Özellikle Mustafa Sarıgül 'ün CHP 'den aday olup olmaması uzun süre medyanın gündemini işgal etmiş, Kılıçdaroğlu da Sarıgül konusunun uzamasından rahatsızlık duymuştu.

Kılıçdaroğlu'nun rahatsızlığı anket sonucuna da öyle yansımış ki, ankete göre "Sarıgül'ün partiye katılmasını" yüzde 88'lik bir dilim önemsemiyor bile.


"GENEL BAŞKANDAN MEMNUNUZ"

Öte yandan CHP seçmeninin çok büyük çoğunluğu Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığından memnunken, bir genel başkan değişikliğine de sıcak bakmıyor.


KILIÇDAROĞLU'NU BAŞARILI BULUYOR MUSUNUZ?

Ankete katılanlara sorulan 'Kılıçdaroğlu'nu başarılı buluyor musunuz' sorusuna evet yanıtı verenlerin oranı ise yüzde 78 olarak kayıtlara geçti.


CHP'YE NEDEN OY VERİYORSUNUZ?

Ankette, seçmenin CHP'ye oy verme nedenleri de masaya yatırıldı. Partinin Atatürkçü kimliği nedeniyle oy verenlerin oranı yüzde 40.7 iken, yaşam şeklime uygun parti diyenlerin oranı yüzde 19.5 olarak belirlend


Yorum Gönder

Etiket Sonuçları