CHP'Lİ KADINDAN BAYKAL'A: ERDOĞAN'I SEN SEÇTİRDİN! 23 Eylül 2012, 19:34

Baykal, bir kadın ın ''Başbakan Erdoğan'ın seçilmesinde sizin katkınızın büyük olduğunu düşünüyorum. Bu konuda neden cevap vermiyorsunuz!" sorusu üzerine bakın ne açıklama yaptı!
 CHP’Lİ SEÇMENDEN ‘ERDOĞAN’ SORUSU
Baykal, bir kadın ın ”Başbakan Erdoğan’ın seçilmesinde sizin katkınızın büyük olduğunu düşünüyorum. Bu konuda neden cevap vermiyorsunuz?” sorusu üzerine, 2002 yılında seçim yapıldığında AK Parti Genel Başkanı’nın kısıtlamaları olduğunu belirterek, ”CHP’nin o zamanki genel başkanı olarak bu kısıtlamaları kaldırma konusunda çaba sergilediniz, sizin katkılarınızla Tayyip Erdoğan’ın kısıtlamaları kaldırıldı ve Başbakan oldu. O kısıtlamalarını kaldırdığınız için siz de bundan sorumlusunuz’ demek istiyor arkadaşımız” diye konuştu.

“AKIL VE MANTIKLA BAĞDAŞMAZ”

Baykal, 2002 seçimine girerken sayın Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin genel başkanı olma hakkını yargının kabul ettiğini, oy pusulalarında da parti genel başkanlarının isminin yazılı olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: ”Seçime girildi, ama dediler ki Tayyip Erdoğan’a ‘Sen milletvekili adayı olamazsın’. Kim söyledi, Yüksek Seçim Kurulu. Niye? Çünkü senin bir mahkumiyetin var. Ne kadar süre olamam, hiç olamazsın. Ama genel başkan olursun. Genel başkan olarak partinin Antalya, Adana, Zonguldak milletvekili listeni yazarsın, ama sen kendin aday olamazsın. Seçime girdi, parlamentonun üçte ikisi, vatandaşın verdiği oyla AK Parti’den oluştu. Parlamentonun üçte ikisini belirlemiş kişi, partisinin genel başkanı, ama milletvekili değil. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen kişiler bana (Aman ha izin vermeyin milletvekili olmasına) diyorlar ve böylece yaşanan olumsuzluklardan kurtulacağımızı ileri sürüyorlar. Böyle bir olay akıl ve mantıkla bağdaşmaz.”

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları