CHP'DE ÇÖZÜM SÜRECİ İSTİFASI! 18 Nisan 2013, 01:44

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç'ın partisindeki görevinden istifa ettiği bildirildi. Onanç'ı çözüm sürecine yönelik yapılan anketle ilgili açıklamasının yaktığı söyleniyor.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç, partideki görevinden istifa etti.
Edinilen bilgiye göre Onanç, CHP MYK toplantısı sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından istifa kararı aldı.
İstifasını Kılıçdaroğlu'na sunan Onanç'ın partiden de istifa edebileceği belirtiliyor.
'CHP TABANI BARIŞ SÜRECİNİ DESTEKLİYOR' DEMİŞTİ
Onanç, cuma günü Malatya'da yaptığı açıklamayla dikkat çekmişti. Onanç, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin tabanının yani 'CHP'ye oy verdim' diyenlerin yüzde 65'i barış sürecini destekliyor. Bu, çok önemli bir orandır. Sürecin neler içerdiğini bilmediği halde, bu sürecin barışa evrilmesi gerektiğine inanan bir CHP var" sözleriyle dikkat çekmişti.
'BÖYLE BİR ANKET YOK'
CHP kulislerinde, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, partinin böyle bir anketinin olmadığını söylediği, Onanç'ın açıklamasının parti çevrelerinde rahatsızlık yarattığı iddia ediliyor.
GÜLSEREN ONANÇ KİMDİR
Gülseren Onanç, 1965'te Mardin'de doğan Gülseren Onanç. İTÜ İşletme Mühendisliği Fakültesi'nden 1987 yılında mezun oldu. Bir yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştıktan sonra Michigan State Üniversitesi'ne gitti. 1991 yılında mezun olduktan bir ay sonra aldığı iş teklifiyle Eczacıbaşı'nın Rusya operasyonunda Satış Pazarlama Müdürü görevini üstlendi.
Onanç, 2003 yılında Ticketturk'u kurdu. Aynı yıl Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) kurucuları arasında yer aldı. 2007′de KAGİDER Başkanı oldu.
TBMM Kadın- Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nun kurulmasında aktif rol aldı. 2010 sonunda, CHP Parti Meclisi'ne seçildi. CHP'de Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları