CHP ANNEMİZİN 1 MİLYAR DOLARINI VER! 28 Ocak 2013, 20:10

Atatürk'ün manevi kızı ve mirasçısı Ülkü Adatepe'nin çocukları, annelerinin İş Bankası ve CHP'den gereken mirası alamadıkları gerekçesiyle ihtarname çekti.
 CHP ve İş Bankası'na uyarı
Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin çocukları, annelerinin İş Bankası ve CHP'den gereken mirası alamadıkları gerekçesiyle ihtarname çekti.

Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin çocukları, annelerinin İş Bankası ve CHP'den gereken mirası alamadıkları gerekçesiyle ihtarname çekti. Adatepe'nin çocukları İş Bankası ve CHP'den 1 milyar dolar istedi.

Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, 1 Ağustos 2012 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Atatürk'ün vasiyetindeki son mirasçısı olduğu belirtilen Adatepe'nin çocukları Ahmet Kemal Doğançay ve Ali Kemal Doğançay, annelerinin vasiyette belirtilen miras payını alamadığını ileri sürdü. Doğançay kardeşler bugün avukatları Osman Ersin Kozanhan aracılığıyla İş Bankası ve CHP'ye ihtarname gönderdi. Atatürk'ün manevi torunları İş Bankası ve CHP'den 1 milyar dolarlık alacağın olduğunu ve bu paranın ödenmesini istedi.

İhtarnameyi basın açıklaması ile kamuoyuna duyuran avukat Kozanhan, CHP ve İşbankası'ndan gelecek cevaba göre hareket edeceklerini söyledi. Avukat Kozanhan, konuya ilişkin ise 30 Ocak 2013 tarihinde de basın açıklaması yapılacağını belirtti.

Yorumlar

Sdadaf :

YouTube

Demi :

Ataürk ün kızının olduğunu bilmiyordum ama öğrendim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder