CHP '6 OKLU AYI' SINA GÜVENİYOR! 21 Temmuz 2012, 23:06

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni CHP'yi ve yol haritalarını anlattı.
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemde bütün politikalarını "iktidar olma hedefi" üzerine kuracaklarını belirterek, bu hedefin gerçekleşmesi için "Halka dokunan, güler yüzlü, ekonomi ve sosyal politikaları ön plana alan, sandık bazında örgütlenme modeline" geçeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, Habertürk Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, 34. Demokrasi ve Değişim Kurultayı'yla CHP'de birlik ve beraberliğin pekiştiğini, bu yüzden artık içe dönük değil, dışa dönük, iktidar olmayı kendisine şiar edinen yeni bir parti politikasını hayata geçireceklerini söyledi.

CHP'Yİ İKTİDARA TAŞIYACAK FORMÜLLER

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisini iktidara taşıyacak sihirli formülleri ise şöyle sıraladı:

SEVGİ EGEMEN OLACAK

CHP'de sevgi egemen olacak. Sevgisizlik kültürünü yok edeceğiz. Demokratik kültür içinde herkes yarışacak ama yarıştan galip gelenin elini kaybeden önce kaldıracak.

SEVİMLİ YÜZ, '6 OK'LU AYICIK

Evler ziyaret edilirken elleri boş gidilmeyecek, bir ayağının altında CHP, diğer ayağının altında "altı ok" olan ayıcık veya başka oyuncaklar olacak. Bunları dağıtacağız. Sevimli bir yüzle, bir armağan ya da karanfille vatandaşa gidilecek.HALKA DOKUNACAĞIZ

Halkta karşılığı olan, halka dokunan bir parti olacağız. Bunun için il başkanından başlayarak, partinin en üst karar organına kadar bütün kademelerde halkta karşılığı olan kazanacak. Halkta karşılığı olan milletvekili olacak.

SANDIK BAZINDA ÖRGÜTLENME

Sandık bazında örgütlenme modeline geçiyoruz. Türkiye'deki toplam 200 bin sandığın her birinden en az 2 kişi sorumlu olacak. Her sandıkta kimlerin oy kullandığı, nerede oturduğu, ailede kaç kişi olduğunu sandık görevlisi bilecek. O sandıkta bize daha önce 5 oy mu çıkmış, yeni seçimde 10 oy çıkarsa başarılı, çıkmazsa 'Kusura bakma sen başarısız oldun' diyeceğiz.

ORTAK SES

Partiyi gerçek anlamda halkın partisi haline dönüştüreceğiz. Bunun için en alttan genel başkana kadar, herkes ortak ses çıkaracak. Bunun bize getireceği olağanüstü sinerji olacak. Türkiye'nin her tarafındaki sorunlara kilitlenmiş, çözüm üreten bir parti olacağız.

GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ

Toplumun, 'Evet bunlar bu işi yaparlar' diyeceği bir güveni oluşturmamız lazım. O güven bizim için çok önemli. Geçmişte özellikle ekonomi alanında CHP'nin halkın belleğinde kalmış başarıları yoktur. Ekonomi alanında CHP'nin ben şunu yaptım, şu önemli kararlara imza attım gibi net bir başarısını görmek mümkün değildir.

ŞANS İSTİYORUZ

Bize halkın şans vermesini istiyoruz. Yeni dönemde bu çerçevede ekonomi ve sosyal politikaları öne çıkaracağız. Türkiye'nin üretmesi gerekiyor. Zenginleşmenin kaynağı üretimden geçiyor. Üretilenin de hakça paylaşılması lazım.

HALKTA SAYGI UYANDIRAN YENİ BİR CHP

Yeni dönemde Parti Okulu'nu etkin kullanacağız. Kendisine güvenen, bugünü iyi okuyan, halkta saygı uyandıran yeni bir CHP profili çıkarmaya çalışacağız 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları