Cemil Çiçek'ten Hakan Şükür fırçası! 23 Şubat 2012, 10:53

Eski Milli futbolcu AK Parti Milletvekili Şükür, Cemil Çiçek'e ne cevap verdi?
 
TBMM Başkanlık Divanı toplantısında CHP Milletvekili Tanju Özcan, Hakan Şükür’ün televizyonda yorumculuk yapmasının Meclis’in ve milletvekilinin itibarını zedelediğini belirtti. TBMM Başkanı Cemil Çiçek bu eleştiriye, “Bana yazılı yada sözlü başvurusu olmadı. Benden izin almadı. Yasada bir boşluk var. Ancak bencede yaptığı etik değil. Meclis’ te bir etik kurulu olsa bu tür konuları değerlendirebilir” yanıtını verdi. 
 
CHP’ li Özcan yasal olarak kamuda ek iş yapamayan vekillerin özel sektörde de çalışmaması için divana öneri götüreceğini kaydetti. TBMM kulisinde gazetecilerin soruları üzerine Çiçek’in, “Etik değil” açıklamasını değerlendiren AK Parti Milletvekili Hakan Şükür “Bunlar önemli konular değil, Meclis buna mesai harcamamalı” diyerek şunları söyledi: 
 
ANLAYABİLİRİM:
Meclis Başkanı’nın ne söylediğini bilmiyorum. Yasa dışı bir şey yapmıyorum. Meclis Başkanlığı’na yazılı başvurmadım ama genel sekreterliğe sözlü olarak sordum. Yasalara uygun olduğunu bildirdiler. Meclis Başkanı’nı böyle bir konuda rahatsız etmek istemedim. Yasaları, Anayasa’yı iç tüzüğü okuyunca anlayabilecek durumdayım. Beyefendi de (Başbakan) yasaları biliyor, o uygun gördüğüne göre, yasalarda da engel olmadığına göre benim yaptığımda yanlış bir şey yok.
 
KEŞKE ALSAM:
Aldığım söylenen paralar doğru değil, çok abartılı, 150 bin, 200 bin. Yok böyle şey ama bir prensip kararı var, benimle ilgili değil. O yüzden söyleyemem. Keşke öyle olsaydı.
 
PAYLAŞMAYA HAZIRIM:
“Sizi kıskanıyorlar mı?” sorusu üzerine) Ben öyle diyemem ama şunu söyleyebilirim. Şuanda yazı yazan, ticaret yapan milletvekilleri var. Birşey demiyorum. Helali hoş olsun. Ama ben bu durumda olmasaydım, başka bir vekil olsaydım içten içe kıskanabilirdim onları, gıpta ile bakardım. Eleştiriler çok doğal. Ama Meclis kürsüsünün bu konuyla meşgul edilmesi doğru değil. Yasalara bağlıyım, hukukun üstünlüğüne yemin ettik. Bu paraları aldığımı ispat etsinler ben paylaşmaya hazırım.” Şükür bir kitap yazdığını, “hayatı, futbol ve inancı” gibi özel konuları anlattığını da aktardı.
 
ARINÇ ETİK BULMAMIŞTI
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün bir televizyon programında spor yorumculuğu yapmasına ilişkin olarak, ''Yasak olmamasına rağmen, 'Etik açıdan veya siyasi açıdan bu yapılmalı mı?' derseniz, bu kişiye bağlı bir davranış olur. Mesela ben aynı durumda olsaydım, böyle bir şeyi yapmak istemezdim. Ama yasada kısıtlayıcı bir hüküm yok'' demişti.

Yorumlar

ibrahim :

adam hırsız yemle kandırdı ineği ve kaçırdı arabayla ovvvvv :(

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları