Bahçeli: Zalimlerin Hukuku tescil edildi! 18 Şubat 2012, 23:45

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan MİT Kanunu'ndaki değişiklik, muhalefetin tepkisini çekti. CHP'nin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de AK Parti'yi eleştirdi.
MHP Genel Devlet Bahçeli'nin MİT Kanununda yapılan değişiklik hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Bahçeli yazılı açıklamasında, "Yapılan yasal değişiklik AKP'nin hukuku katletmesinin adı ve tanımından başka bir anlama gelmemiştir. Üstünlerin, güçlülerin ve zalimlerin hukuku böylelikle tescil edilmiş; adrese teslim düzenlemeler, önü ve arkası ayarlanmış teklifler endişe verici şekilde hayat ve zemin bulmuştur "dedi.

Bahçeli, 6278 sayılı "Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un Ak Parti'nin dayatma ve zorlamalarıyla kabul edildiğini ve aynı gün Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak yürürlüge girdiğini söyledi. Bahçeli açıklamasına şöyle devam etti: "Yapılan bu şaibeli düzenlemeyle birlikte; MİT mensuplarının veya belirli bir görevi yerine getirmek amacıyla kamu görevlileri arasından Başbakan tarafından görevlendirilenlerin; görevlerini yerine getirirken, görevin niteliğinden doğan veya görevin ifası sırasında işledikleri iddia olunan suçlardan dolayı soruşturulabilmeleri Başbakan'ın iznine tabi kılınmıştır. Buna ilave olarak, bahsi geçen izin; 5271 sayılı Kanunun 250'nci maddesinin birinci fıkrasına göre kurulan ağır ceza mahkemelerinin, görev alanına giren suçları işleyen özel görevliler için de geçerli olacaktır. Bu kapsamda yapılan yasal değişiklik AKP'nin hukuku katletmesinin adı ve tanımından başka bir anlama gelmemiştir. Üstünlerin, güçlülerin ve zalimlerin hukuku böylelikle tescil edilmiş; adrese teslim düzenlemeler, önü ve arkası ayarlanmış teklifler endişe verici şekilde hayat ve zemin bulmuştur."

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları