ARINÇ:SURİYE İÇİN TEZKERE ÇIKARIRIZ! 27 Ağustos 2013, 02:48

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Habertürk'te katıldığı programda gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Suriye konusunda tezkereye değinen Arınç, "Muhalefet karşı çıksa da biz çıkarmaya çalışacağız." dedi.
"MHP'DE UMARIM KARŞI ÇIKAR..."
Arınç, Suriye ile ilgili olarak şunları söyledi: "Daha önce geçirilen tezkerelerde zaten bazı haklarımızı kullandık veya kullanmak üzereyiz. Bunun için de yeni bir tezkere gerekirse, gerekirse diyorum, elimizdeki mevcut imkanlara bakarız, Meclise geliriz, o zaman CHP karşı çıkar, MHP de umarım karşı çıkar çünkü ağızlarının çalımına bakarsak onlar da böyle bir operasyonun içerisinde Türkiye'nin yer almasını istemiyor olabilirler. Gücümüz yeterse biz çıkarırız ve böyle bir koalisyonun içerisinde yer alırız.

Elimizde bir tezkere var Suriye ile ilgili. Onun süresi zannediyorum dolmadı henüz. Onun içerisindeki yetkilerin kapsamında kalan bir husussa böyle bir şeye gerek duymayabiliriz

Bugün BM sorgulanıyorsa, Güvenlik Konseyi'nin yapısı sorgulanıyorsa özellikle Suriye'de yaşanan olaylar konusunda, Rusya ve Çin'in hareket tarzı çok önemlidir."

"İSRAİL İLE TAZMİNATTA ANLAŞAMADIK"
Mavi Marmara saldırısı nedeniyle İsrail'in özür dilediğini hatırlatan Arınç, tazminat görüşmelerinin sürdüğünü ancak İsrail'in tazminatların sembolik olmasını istediğini, bu konuda anlaşamadıklarını söyledi.


"AĞLAMA İNSANİ BİR VASIFTIR"
Başbakan Erdoğan'ın bir televizyon kanalında ağlaması ile ilgili soruya da yanıt verdi. Arınç, "Ağlama, merhametle, şefkatle ilgili insani bir vasıf. Benimle ilgili olarak söylendiği için ben bu işin mağduruyum. Ben duygusal bir insanım, bundan şikayetçiyim. Başbakanımız daha cesur, daha katı belki ağlamamak için kendini tutan bir insan. Ben bazen yerli yersiz ağlıyorum. İnsan kendini tutabilir ama yapay olarak ağlamak zordur." diye konuştu.

 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları