AKP'NİN YENİ GENEL BAŞKANI KURTULMUŞ OLACAK! 28 Haziran 2012, 11:30

Başbakan Erdoğan, iki büyük transfere hazırlanıyor.
HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile eski DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun AK Parti'ye geçişi tamamlanmak üzere.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi akşamı yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile birlikte eski DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun AK Partili olabileceğini söyledi ve konuyu tartışmaya açtı.

Radikal gazetesinden Ömer Şahin'in haberine göre bazı MYK üyeleri, “Niye şimdi, önceden niye gelmedi?” gibi tepkiler gösterse de çoğunluk olumlu görüş bildirdi.

Erdoğan'ın Kurtulmuş ve Soylu ile birlikte partisinin büyük kongresinde gövde gösterisi yapması bekleniyor. Katılımın gerçekleşmesi durumunda partisiyle beraber AK Parti ‘ye geçecek olan Kurtulmuş'un parti yönetiminde görev alması bekleniyor. Kurtulmuş'un adı Erdoğan sonrası muhtemel genel başkan adayları arasında da geçiyor.

Erdoğan'ın Kurtulmuş'a 2007 seçimleri öncesi milletvekilliği teklif ettiği biliniyor. Erdoğan gibi Kurtulmuş da ‘Milli Görüş' hareketinden yetişen bir isim.

Kurtulmuş, Erdoğan - Gül ve Arınç'ın başını çektiği yenilikçi hareket yerine Necmettin Erbakan'ı tercih etmişti. SP'ye genel başkan olan Kurtulmuş da bir süre sonra Erbakan'la bağlarını kopardı ve HAS Parti'yi kurdu. 12 Eylül referandumuna aktif destek vererek tek başına parti gibi çalışan Soylu'nun da son seçimlerde AK Parti 'den adaylığı gündeme gelmişti.

Yorumlar

Hakikat :

Sayın yazar gerçekten saçmalamışsın demek elin kalem tutuyor diye sana yazı yazma ve hakaret etme özgürlüğümü verdiler Demek parayla her iş yapılabiliyor

GÜLEÇ :

attiklari her adim, yaptiklari her yeni̇ oyun, bi̇zi̇ başbakanımıza daha güçlü bağlarla bağlanmamizi sağliyor, boşa kürek çekmek bunlar,

MİNEL BIRCAN :

bu ülkeyi yikmak için ellerinden geleni yapıyorlar.....bunlar bu ulke insani olamaz...ülkesini seven sahip cikar korur...bu yahudi tohumlari gibi firsatini bulunca yakip yikmaz...allah sizin belasini versin.....amerikaya satilmis yahudi tohumlari....sizin turkluğunuzden suphe edilmeli cunku turk kani tasiyan bu vatana zarar vermez

umut sencer :

bu saatten sonra o asetlerle matine suare yapsanız geri tepecek ve cemaati yerle bir edecektir.cemaat hocaya kıyılan muta nikahlarınıda görüntüsüzmü sanıyor acaba?

omer tiker :

fetonun acaba amerika ve israil elinda kac tane videosu var pornografi hhaa haa

HACI :

allah bize yeter, o ne güzel vekildir... allah bu millete yardım etsin ll

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları