AKP'li vekilden alkol-promil hesabı! 18 Şubat 2012, 20:25

İlkinde alkollü içki satan işletmeleri isim isim isteyen Komisyon Başkanı Cevdet Erdöl, ikinci yazıda bu talepten vazgeçti.
Meclis'ten ilginç talep! TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı, 22 Aralık 2011'de Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'na (TESK) resmi bir yazı göndererek, alkollü içki satan büfe, bakkal, market, birahane ve içkili lokantaların illere göre listesini istedi. AK Partili Komisyon Başkanı Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl imzalı yazıda ayrıca, alkollü içkilerin adını afişe ederek satış yapan işyerlerinin bildirilmesi talep edildi. Gerekçe olarak 'Alkollü içki sektörünün etkin şekilde denetlenmesi, alkollü içki tüketiminin sağlığa, sosyal hayata ve ekonomiye verdiği zararların azaltılması amacıyla komisyonda yapılacak çalışmalar' gösterildi. Ancak TBMM antetli talep yazısı TESK'te rahatsızlık yarattı. Durum şifai yolla Komisyon Başkanı Erdöl'e bildirildi. Bir milletvekili de Erdöl'ü arayarak 'isim isim liste istenmesinin doğru olmayacağı' uyarısında bulundu. Bunun üzerine Erdöl, 27 Ocak 2012 tarihinde yeni bir yazı kaleme alarak TESK'e gönderdi. İlkinde alkollü içki satan işletmeleri isim isim isteyen Erdöl, ikinci yazıda bu talepten vazgeçti. Alkollü içki satan işletmelerle alkollü içkilerin adını afişe ederek satış yapan işletmelerin illere göre sayısını istedi. Bu talebin, 'Alkollü içki piyasasını düzenleyen yasal mevzuatın ilgili esnaf veya ticari işletmeleri ne ölçüde etkilediğine ilişkin çalışma amacıyla istendiği' vurgulandı.

Endişe verici talep

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: Meclisimiz iyi niyetli bir çalışma yapıyor olabilir. Ama bu talep, hem turizm bölgelerinde hem Anadolu esnafında endişe yaratır. Geçimini, alkollü ürün ya da tütün ürünü satarak kazanan binlerce esnafımız var. Bu şekilde liste istenmesi kargaşaya neden olur. 

Yorumlar

murat :

köpekler için , ama onlarda insan onlarında canı var ama onlarda diye köppek sevgisini maksimuma çıkarmış insanlar var dünyada . köpek resmen kaşınmış işte herrşey ortada kaçsa kurtulucak ama ben gebercem diyo video daki adam a gelince ssadece köpeğe vurmuyor atada vuruyor.

yilmaz :

iyi bakin o serrefsiz köpege vuruyor

fatma :

görmüyomusunuz insan denen psikopatı ikisinide ayırt etmeden sopayla vuruyo şerefsiz bu görüntü türkiyede çekildiyse bilinçli yapılmıştır çünkü bu aralar herkes paytonlara hayır diye kampanya başlatıldı .bu görüntüyle acaba vaz geçin hayvan severler atlara değmez msjımı var diye düşünmeden edemiyorum çünkü bu atların sahipleri korkunç derece psikopat hayvanlara her türlü işkenceyi yapıyolar buna tecavüzde dahil allahın laneti onlara bunu yapanların üzerine olsun

CANER Ş :

lan a.q. çocuğu ati tutup çekemi̇yormusun bi̇ köşeye. sopayla vuruyorsun. böyle vi̇deolar yayinlamayin si̇zde i̇nsanlarin psi̇koloji̇si̇ni̇ bozmaktan bikmadiniz.

CANER Ş :

ben o şerefsi̇z i̇nsani allaha havale edi̇yorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları