YAŞLANMAMANIN TEK KAYNAĞI:SU! 25 Kasım 2012, 21:44

Uzmanlar, günde en az 1,5 litre su içilmesinin cildin yaşlanmasını geciktirirken, saçların da canlı kalmasını sağladığını söyledi.
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, cildi çabuk yaşlanan kadınlara tavsiyelerde bulundu. İnsanın gençliğini ihtiyarlığı için yaşadığını dile getiren Saraçoğlu, suyun cildin genç kalmasında önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Saraçoğlu, "Bol su içeceksiniz. Günde en az 1.5 litre su içeceksiniz. Suyun yerini başka bir şey olmaz." Havuç suyu içeyim, portakal suyu içiyorum 'demeyin. Az su içen selülit gelişir. Kadınlar erkeklere göre daha az su içer. Az su içen kadınların saçları canlılığını kaybeder. Su içeceksiniz. Su az içilirse saçları da matlaştırır. Acı, baharat, sarımsak ve domates çok yararlı. Sivilceleri olanlar bu besinlere karşı ölçülü olacaklar "dedi.
 
"Cildinizin nefes almasına İZİN VERİN"
 
Maydanozu cildi tazelediğini kaydeden Saraçoğlu, "Anadolu köylüsünün piyasalara getirdiği küçük yapraklı maydanozlarda şifa gizli. İnsanın gözünü boyamak için yakışıklı almaları satıyorlar. Ama tadı ve tuzu yok. Domatesi mevsiminde tüketmeye bakın. Topraktan alınan besinler çok faydalı ama onu değiştirmemeliyiz. Cildi kaplayan bazı kozmetikler var. Bazı sanatçıları görüyorsunuz. Makyaj gördüğünüz zaman ciltte lekeler var. Cildinizin havayla temas etmesi lazım. Üzerine katman katman bir şeyler sürerseniz ekranda güzel görünebilir. İşin aslında ise cilde zarar verirsiniz "şeklinde konuştu.
 
"GENÇ KALMAK İÇİN temiz havada geçin"
 
Ruh sağlığının cildi genç tuttuğunu ifade eden Saraçoğlu, "Cildinizin güzelliği için temiz havada yürüyün. Mümkün olduğu kadar katkı maddeli kimyasallardan uzak durun. Tıpkı proteinler gibi hareket ediyor. Vücuttan terleme yoluyla atamazsınız. Şimdi cildinizi tazelemek istiyorsunuz, lahananın faydasını görürsünüz. Lahanası 15 dakika kaynatıp suyunu içtiğinizde yağ dokusundaki toksinleri atarsınız "diye konuştu.

Yorum Gönder