Yazarımız Atilla Yüceak Balbay için hücreye girdi! 23 Nisan 2012, 20:59

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC), CHP İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay için 17. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı kapsamında demir parmaklıklardan bir imza standı oluşturdu.
Balbay’ın posterinin yer aldığı, tutuklu olduğu Silivri Cezaevi’nde çekilen fotoğraflarının yansıtıldığı stantta, Balbay'ın milletvekili arkadaşları, Gazeteci ve yazar meslektaşları  demir parmaklıkların ardına geçerek onun kitaplarını imzaladı. 


Yazarımız Yüceak'ta ordaydı!
Yaşam Medya Gurup bünyesinde yayınlanan www.habertempo.com'un köşe yazarı ve Yayın Kurulu Üyemiz Gazeteci-Yazar Atilla Yüceak'ta kitap fuarı süresince İzmir'de 
“Gazetecilere Özgürlük ve Mustafa Balbay İzmir Kitap Fuarı’nda” Etkinliği çerçevesinde demir parmaklıklar arkasına geçip, Balbay'ın kitaplarını imzaladı.


Seni çok özledik Mustafa!...

Yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği imza etkinliğine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İGC Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel’le birlikte katıldı. Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve PM Üyesi Ercan Karakaş’a, Balbay’ın kitaplarını imzalattı. Buradaki anı defterini de imzalayan Kocaoğlu, “Sevgili arkadaşım, can dostum Mustafa Balbay’ım! Seni çok özledik. En kısa zamanda buluşmak dileği ile, herkes için adalet dileklerimizle. İzmir duruşunu görüyor ve onu hayranlıkla uygulamaya çalışıyoruz” yazdı.

Aksünger, Cihaner ve Karakaş da gelecek kitap fuarlarında Balbay’ı İzmir’de, aralarında görmek istediklerini vurguladılar. “Gazetecilere Özgürlük ve Mustafa Balbay İzmir Kitap Fuarı’nda” etkinliği kapsamında ayrıca Cumhuriyet İzmir Temsilcisi Serdar Kızık’la milletvekilleri Oğuz Oyan ve Güldal Mumcu da katıldı. Fuar 22 Nisan'da sona erdi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları