MEHMET ALİ BİRAND ÖLDÜ MÜ ÖLMEDİ Mİ? 17 Ocak 2013, 11:32

Ünlü gazeteci-yazar Mehmet Ali Birand'ın beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.
Ünlü gazeteci-yazar Mehmet Ali Birand'ın beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.
Birand, dün safra kesesindeki stent değişimi için Amerikan Hastanesi’nde ameliyat olmuştu. Birand'ın operasyon sırasında kalbinin durduğu ve doktorların çabasıyla yeniden çalıştırıldığı ortaya çıkmıştı.

Amerikan Hastanesi’nden yapılan açıklamada da “Safra yollarındaki darlığa yönelik bir girişim geçiren Mehmet Ali Birand, gözlenen kardiyak sorunlar nedeniyle yoğun bakımda izlenmektedir” açıklaması yapılmıştı.

HÜRRİYET GAZETESİ "BİRAND ÖLDÜ!" DEDİ!

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın ölüm haberi ilk olarak Hürriyet gazetesinin sitesinden "Mehmet Ali Birand'ı Kaybettik" duyuruldu. Bu haber Türk medyasında şok etkisi yaptı. Mehmet Ali Birand'ın ölüm haberi ile ilgili daha sonra yapılan açıklamalar ise kafaları karıştırdı. Sosyal medyada ise tam bir bilgi kirliği yaşanmaya devam ediyor. Tüm bunlar yaşanırken Mehmet Ali Birand'ın oğlu babasının ölmediğini ama yoğun bakımda yattığını açıkladı.

Peki Mehmet Ali Birand öldü mü ölmedi mi? İşte Mehmet Ali Birand'ın öldüğü iddiasıyla geçilen o haberler:

Basın Konseyi'nden Birand için Başsağlığı

Basın Konseyi, Gazeteci Mehmet Ali Birand'ın hayatını kaybettiğini internet sitesinden duyurdu. Duyuruyu yazılı açıklama olarak medya kuruluşlarına geçen Basın Konseyi, "Üyelerimizden Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Türk Basını büyük bir habercisini kaybetmiştir. Yakınlarına, çalışma arkadaşlarına ve tüm medya camiasına başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

(CİHAN)

Birand'ın yattığı hastanenin AA'ya yaptığı açıklama:

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada, ''Mehmet Ali Birand hastanemizde yatmakta olup, yoğun bakımda tedavisine devam edilmektedir'' denildi.

AA'nın Kanal D haber müdürüne dayanarak geçtiği haber:

Kanal D Haber Müdürü Salih Selçuk, Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın sağlık durumuna ilişkin, ''Birand, yaşıyor, yoğun bakımda'' dedi.


Cihan Haber Ajansı tarafından 10.39'da geçilen haber:

Mehmet Ali Birand'ın beyin ölümü gerçekleştiği iddiası

İSTANBUL - 17.01.2013 10:39:00

Safra kesesindeki sorunlar nedeniyle dün yoğun bakıma alınan Gazeteci Mehmet Ali Birand'ın beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.

Safra yollarındaki sorun sebebiyle Özel Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Mehmet Ali Birand’ın beyin ölümünün gerçekleştiği öne sürüldü. Hastane yetkilileri dün yaptığı açıklamada Birand’ın safra yollarındaki darlığa yönelik bir girişim geçirdiğini ve gözlenen kardiyak sorunlar nedeniyle yoğun bakımda izlendiğini açıklamıştı.

Birand'ın meslektaşları hastaneye akın etti

Gazeteci Mehmet Ali Birand’ın ölüm haberinin yayılması üzerine çok sayıda meslektaşı hastaneye akın etti.

Safra yollarındaki sorun sebebiyle Özel Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Mehmet Ali Birand’ın vefat ettiği haberi sosyal medyada geniş yer buldu. Bunun üzerine Birand’ın sevenleri ve meslektaşları tedavi gördüğü hastaneye geldi. Birand’ın meslektaşlarının üzgün oldukları gözlendi. Hastane önünde hareketlilik devam ederken, yetkililer Birand’ın yoğun bakımda tedavisinin devam ettiğini, gelişmelerle ilgili kamuoyuna açıklama yapılacağını bildirdi.


OĞLU TWITTER'DA YAZDI

Mehmet Ali Birand'ın oğlu babasının Twitter adresinden yaptığı açıklamada 'Ben Umur Birand, babam halen yoğun bakımda. İyileşmesi için dua ediyoruz. Gösterdiğiniz sıcak ilgi için çok teşekkürler' yazdı.


MEHMET ALİ BİRAND KİMDİR?

1941 yılında doğan Mehmet Ali Birand, Galatasaray Lisesi Mezunu. Birand, 1964 yılında Milliyet gazetesinde başladı. Abdi İpekçi'den sonra kısa bir dönem Milliyet'in genel yayın yönetmenliğini yaptı. Sabah gazetesinde köşe yazarlığı, TRT ve Show TV'de 32. Gün programını yaptı ve Show TV'de ana haber bültenini sundu (1992-1995). CNN Türk'te yöneticilik yapan Birand, uzun süredir Kanal D'de ana haber bültenini sunuyordu.

Yorum Gönder