M.A.BİRAND: ÖCALAN PARTİ LİDERİ OLUR, MECLİSE GİRER! 22 Kasım 2012, 00:38

Mehmet Ali Birand, CNN Türk'ten Enver Aysever'e gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.
 Can Dündar'ın hakkında kitap yazdığı ve birçok konuda tartışmaların odağında olan Mehmet Ali Birand , hayatına ve gündeme dair merak edilen soruları Enver Aysever'e cevapladı.

Son zamanlarda Kürt olduğuyla ilgili söylentiler çıkan Birand, "Ben asimile olmuş bir Kürdüm, kendimi Kürt hissetmiyorum ama onların sorunlarını, onlardan daha iyi benimsiyorum dedi."

Mehmet Ali Birand kendisine Ermeni de dediklerini, Ermeni olmadığını eğer olsaydım bununla gurur duyacağını söyledi.

Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarını izlediğini söyleyen Birand, Beşiktaş maçları için izlemem dedi. Fenerbahçeli olmadığı halde Fenerbahçe'nin kendisi için önemli olduğunu da ekledi.

“ÖCALAN PARTİ LİDERİ OLUR”

Abdullah Öcalan'la yaptığı röportajdan bahseden Birand, bugün olsa yine yapardım dedi ve sormak istediği soruların olduğunu da belirtti.

ÖCALAN TERÖRİSTSE ARAFAT'TA TERÖRİST, ŞİMON PEREZ'DE

Ayrıca af gelirse Öcalan için parti lideri olur
diyen Birand, olmalıdır da diye tezini destekledi . Arafat ve Şimon Perez'i örnek veren Birand , Onlar da terörist Öcalan da terörist, onlar da adam öldürdü, Öcalan'da adam öldürdü şeklinde sözlerini sürdürdü.

Birand, Öcalan'ın meclise girebileceğini ve iç barışı Başbakan Erdoğan'ın sağlayabileceğini söylemeden de geçmedi.

"ASKERLE İÇ İÇE OLAN GAZETECİLER VAR"

Esed ile röportaja gitmediğine pişman olduğunu söyleyen Mehmet Ali Birand, devrin adamı söylentilerine de asla öyle değilim diye çıkıştı.

TRT'yi dolandırdı söylentileri için belgeli kaynaklardan konuşan Birand, kendisine bir tuzak kurulduğunu ve bunu askerle iç içe olan gazetecilerin dünya görüşünden dolayı yaptığını söyledi.

Program sonunda saatini isteyen Enver Aysever'e hayır cevabını verdi ve ben Ağaoğlu değilim diye de espri yaptı .

Yorum Gönder