HÜRRİYETİ İMAM ÇARPTI! 25 Ağustos 2012, 13:30

Hürriyet gazetesi bugün yine bilindik mizansen haberlerinden birine daha imza atarak, hem trafik polislerinin görevini yapmadığını, hem de başörtülülere trafikte ayrıcalık yapıldığını ima etti. Ancak Hürriyet'in yalanını aybaşında medyada yer alan 'Ramazan ayında İmama alkol kontrolü' başlıklı haber yalanlıyor.
Hürriyet gazetesi bugün yine bilindik mizansen haberlerinden birine daha imza atarak, hem trafik polislerinin görevini yapmadığını, hem de başörtülülere trafikte ayrıcalık yapıldığını ima etti. Ancak Hürriyet'in yalanını aybaşında medyada yer alan 'Razamazan ayında İmama alkol kontrolü' başlıklı haber yalanlıyor.

Hürriyet gazetesi bugün manşetinden verdiği haberde, "Alkol kontrolüne karşı geçici hidayet" başlıklı haberinde alkol alan kadınların başörtüsü takarak alkol kontrolünden kurtulduklarını ileri sürerek, "Büyük kentler ve sahil beldelerinde kadınlar alkol kontrollerinde ehliyeti kaptırmamak için ilginç bir çözüm buldu: Başörtüsü." ifadesine yer verdi.

Haberde ayrıca şöyle denildi;

"Bu taktiği uygulayan kadınlardan hoşgörü bekliyor ve bütün yaz içimde tuttuğum sırrı açıklıyorum. Yaz aylarında trafik kontrolleri özellikle de alkole yönelik olanlar son derece yoğun. İstanbul’da, İzmir’de, Çeşme’de, Bodrum’da, Kuşadası’nda alkolden ehliyet kaptıranlar o kadar çok ki. Büyük kentler ve sahil beldelerinde kadınlar için alkol kontrolüne karşı ilginç bir çözüm buldular. Bu taktiği uygulayan kadınlardan nasıl olsa sezon bitiyor diye hoşgörü bekliyor ve bütün yaz içimde tuttuğum sırrı özür dileyerek açıklıyorum. Eğlence mekanlarında güzel güzel eğlenip, içkinin tadını çıkaran kadınlar arabaların torpido gözlerinde parmaklara kadar kapalı gömlekler, bacakları örtecek şallar, pareolar ve başörtüler bulunduruyorlar."

HÜRRİYETİN YALANI İMAMA TOSLADI!

Yaptığı bu mizansen haberle, trafik polislerinin görevini yapmadığını ve başörtülülere ayrıcalık tanındığını ima eden Hürriyet'in yalanını ay başında yaşanan bir olay ortaya koydu.

Ağustos ayı başında Batman'da bir polisin imama hem de Ramazan ayında yaptığı alkol kontrolü basına yansımış ve çok konuşulmuştu.

Trafik polisleri imama hem de ramazan ayında alkol kontrolü yaparken, Hürriyet'in haberindeki ifadeye göre altında mini etek, başında türban bulunan birine alkol kontrolü yapılmadan ayrıcalık gösterildiğinin ima edilmesi anlamlı bulundu. / ROTAHABER 


Anahtar Kelimeler
hürriyeti imam çarptı

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları