ERMİŞ DEĞİLİM AMA HAVADA UÇABİLİYORUM! 21 Şubat 2013, 19:01

Doğan Canku canlı yayında yaptığı açıklamalarla şaşırttı. Meditasyon ile havada durabildiğini iddia eden sanatçı, 'eskiden bunu yapana ermiş diyorlardı' dedi.
Modern Folk Üçlüsü’nün üyesi, Sanatçı Doğan Canku, A Haber'de şaşırtan açıklamalar yaptı. Canku 'eskiden bunu yapana ermiş diyorlardı" diyerek havada durabildiğini iddia etti. 

A Haber’de yayınlanan Selin Ongun’un sunduğu ‘Bi Sormak Lazım’ programına konuk olan Doğan Canku, uzun yıllardır yoga ve levitasyonla ilgilendiğini, stresten uzak durmaya çalıştığını söyledi. 

BİLİM ADAMLARI GELSİN GÖRSÜN

Canku, Türkiye’de havada asılı kalma ve dolaşma anlamına gelen levitasyon ve meditasyonla ilgilenen yüzlerce kişi olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Bu isimlerin arasında herkesin de tanıdığı insanlar var. Levitasyon var ve bunun aşamaları var. Tanrı’nın bir lütfu değil. Bir tekniktir. Siz de tekniği öğrenseniz siz de yapabilirsiniz. Bilim adamlarına ‘Gelin siz de öğrenin’ diyorum. Gelmiyorlar ki. ‘Ya olursa, havada durursam’ korkusu var çünkü.”
BEN DE HAVADA DURABİLİYORUM
Levitasyonun bir amaç olmadığını, istem dışı bir sıçrama olduğuna dikkat çeken Canku, şu çarpıcı açıklamayı yaptı: 

*“Ama bu sıçrama 25 santim de 80 santim de olabilir. Birkaç metre ileriye güç sarf edilmeden gerçekleşir. Levitasyonun ikinci aşaması havada durmaktır. 1 milim, 5 santim, 30 santim değişir. 

HAVADA DOLAŞIRKEN ESPRİ YAPIYORUZ

*3. Aşama ise havada dolaşmaktır. Ben ilk aşamayı yapıyorum. Büyük bir minder üzerinde zıplayarak gidiyoruz. Ama bunu uygularken 2. ve 3. Derecesi başımıza gelmiyor değil. İstem dışı olarak...Çarpışmıyoruz, birbirimize yol verdiğimiz oluyor. Bilincimiz farklı bir alanda. Her şeyin farkındayız, esprimizi yapıyoruz, konuşuyoruz.

ERMİŞ DİYORLARDI

*2. ve 3 Aşamada bulundum. Şahidim var. Ama o şahidim konuşmak istemiyor. Kitabımda yazacaktım, yanlış anlaşılmasın diye yazmadım. 100 yıl önce bunu yapanlara ‘Ermiş’ diyorlardı.Halbuki herkes yapabilir. Zihin ve beden ilişkisini mükemmel hale getirebilirsiniz.
KUR'AN DA VAR

*Levitasyon zihinsel ve bedensel mükemmelliği anlatıyor.” Reenkarnasyona da inandığını dile getiren Ünlü Sanatçı, “Ruhsal varlığın bir bedende mükemmel hale gelmesinin mümkün olmayacağını Kur’an da söylüyor. Sanırım Yunus Suresi’nde bir ifade var. ‘Biz sizi varlık alanına defalarca getiririz’ diyor”.
KAYNAK: İnternethaber

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları