ARDAHAN KÜLTÜR EVİ'NİN MEDYA BULUŞMASI 07 Aralık 2012, 09:22

Merkezi Esenyurt'ta bulunan Tuncer Dağ Başkanlığında ki Ardahan Kültür evi'nin tüm yönetici kadrosu Genel Yayın Yönetmenimiz Lütfü Bulut'un da aralarında olduğu gazetecilerle bir araya geldi, Kültür Evi yetkililerifaliyetleri hakkında basın mensuplarını bilgilendirdiler...
HABERİN GALERİSİ Biliyor muydunuz? Vücut tipinize göre giyiminiz nasıl olmalı?
Ardahan Kültürevi yöneticilerinden Tuncer Dağ, Togay Çoban, Caner Yıldırım, Cansever Korkmaz, Gürhan Şimşek, Mustafa Şimşir de tam kadro olarak bulundular.
Ardahan kültür evi yöneticisi Gazeteci Mihrican Deniz'in daveti üzerine, Ardahan kültür evi yöneticileriyle yerel gazeteciler, Hoçvanlı İşadamı Tarık Yılmaz’ın yeni açtığı NİRVANA restoran-Cafe’de bir araya geldiler.

Ağırlıklı olarak kültür evi’nin çalışmalarının ele alındığı kahvaltılı toplantıda yerel gazetecilerin sorunları ve STK’ların toplumsal ve sosyal olaylar konusundaki duyarlılıkları da tartışıldı.

Çalışmaları konusunda gazetecilere bilgi veren Ardahan kültür evi yöneticileri, gazetecilere yaptığı çalışmaları kamuoyuna duyurdukları için teşekkür ederek yerel basının önemine dikkat çektiler.

Bu güne kadar gazetecilerle yapılan en kapsamlı en geniş katılımlı toplantı olma özelliği taşıyan kahvaltıda gazeteciler de yöneticilere merak etikleri soruları sordular, eleştirilerde bulundular.

Ardahan kültür evi yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettirmeyi sürdürüyor…

Yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle adından sık sık söz ettiren Ardahan kültür evi, geçen yıl senaryosunu Tuncer Dağ’ın yazdığı yönetmenliğini Ardahanlı ünlü tiyatrocu, sinema oyuncusu Murat Aydın’ın yaptığı “Hasret emmi” tiyatro oyunundan sonra, “Ardahan’da eğitimde geri kalmışlığın nedenleri” konusunda çeşitli araştırmalar yapılmış ve bu araştırmalar düzenlenen bir panelle kamuoyuna duyurmuştu.

Ardahan Kültür evi kendisine özel yer istemedi, kendi yerini de kurayla belirledi.

Daha sonra yapımı devam etmekte olan 4000 metre kare kapalı alanı olan Ardahan kültür evi’nin inşası konusunda çalışmalarına aralıksız devam eden Ardahan Kültür evi, son olarak Ardahan’ın beş ilçesi, Ardahan federasyonu ve Hoçvan federasyonunda aralarında bulunduğu 7 derneğe kuralarla yerleri belirlenerek, önemli bir süreç tamamlanmış oldu.

Hoç-Fed ve Ardahan federasyonunun kurayla yerleri belirlendi…

Ardahan Federasyonu ve Hoçvan federasyonuna da Kültür evi projesi çerçevesinde yer ayıran Ardahan Kültür evi bütün derneklerin bir merkezde yönetilmesinin alt yapısı tamamlayarak önemli bir projeyi başarıyla sonlandırmaya doğru ilerliyor.

Hiçbir komplekse kapılmadan eleştirileri büyük bir olgunlukla karşıladılar…

Açılış konuşmasını gazeteci Mihrican Deniz'in yaptığı toplantıda. Gazeteci Rodi Baz’ın açlık grevleri” ve “anadilde eğitim” konularında Ardahan kültür evi’nin takındığı tavrı ve duyarsızlığını eleştirmesi üzerine, yaşanan kısa süreli gerginlik, başta kültür evi başkanı Tuncer Dağ olmak üzere, Gürhan şimşek ve Togay Çoban'ın yaptığı konuşmalar tansiyonu düşürdü. Yöneticilerin eleştirileri saygıyla karşıladıklarını belirtmeleri ve bunu olgunlukla karşılamaları takdir topladı. Ardahan Kültür evi’nin bu yaklaşımı, STK’lar ve gazeteciler arasında yaşanan en güzel hoşgörü örneği olarak hafızalardaki yerini aldı. Haber:Tuğba YILMAZ-Kent YAŞAM

Yorum Gönder