Ahmet ŞIK Nedim ŞENER artık özgür! 12 Mart 2012, 21:08

Oda TV Davası sanığı gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Coşkun Musluk ve Sait Çakır, 375 günlük tutukluluğun ardından özgürlüğe kavuştu.
Mahkeme bugün yapılan duruşmada dört gazeteci icin tahliye kararı verdi.

Ergenekon soruşturması kapsamında Oda TV'de yapılan aramalar sonrasında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın'ın da aralarında bulunduğu 10'u tutuklu 13 sanık hakkında açılan davanın 11. duruşması bugün Çağlayan Adliyesi'nde görüldü.

MAHKEME SALONUNDA BÜYÜK SEVİNÇ
Kararın açıklanmasından sonra duruşma salonunda Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın yakınları ve arkadaşları büyük bir sevinç yaşadı.

Mütalaasını açıklayan Savcı Ufuk Ermertcan, Odatv yazarı Sait Çakır’ın tahliyesini isterken, diğer dokuz sanığın tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istemişti.

GEREKÇE: TUTUKLULUK SÜRESİ

Şener ve Şık'ın tahliye gerekçeleri, suç vasıflarının değişme ihtimali ve tutuklu kaldıkları süre olarak ifade edildi.

KIZIMIZ DA ÇOK MUTLU

Nedim Şener'in eşi Vecide Şener, kararın ardından, "Çok heyecanlıyım. Uzun bir yolun sonunda geldik buraya. Çok şaşırmış durumdayım. Başından beri tahliye kararını bekliyordum. Bu süreç kolay geçmedi. Bugün o kadar mutluyum ki teşekkür ediyorum... Bu bir özgürlük olayı. Hepsinin tahliye edilmesini istiyorum. Kızımız da çok mutlu" diye konuştu.

HERKES TAHLİYE EDİLMELİ

Ahmet Şık'ın ağabeyi Bülent Şık ise, "Herkesin tahliyesine yönelik beklentim vardı. Bekliyorduk. Eşi çok mutlu, sevindi. İnsani durumlar hep göz ardı ediliyor bu davalarda. Aileleri göz önünde bulundurulmalı. Bu kadar hukuktan uzak bir iddianameyi zaten Türkiye Cumhuriyeti'ne yakıştıramamıştım" dedi.

YURDAKUL TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Dava kapsamında Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Oda Tv Genel Koordinatörü yazar Doğan Yurdakul da 21 Şubat’ta sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmişti.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları