GAZETECİLİĞİN AYAKLAR ALTINA DÜŞTÜĞÜ ANDIR! 15 Ağustos 2013, 14:52

Aydınlık ve Birgün Gazeteleri bugün anasayfalarından Mısır'daki katliamı öyle bir gördüler ki görenler, 'bu kadar da olmaz' dedirtti.
 Mısır 'da yaşanan katliamın ardından Türkiye ve dünyada tüm yazılı ve görsel medya Mısır'da yaşanan vahşeti manşetten gördü. İngiliz gazeteleri bile bugünkü manşetlerinde Adeviyye ve Nahda'da yaşananlara katliam dedi.

Türk medyası birinci sayfalara bu katliamı taşırken Aydınlık Gazetesi yaşananları farklı bir şekilde servis etti..Aydınlık Gazetesi darbeyi meşru göstermek için 'Silahlı Kalkışma'ya Müdahale' manşetiyle çıktı.

ÖLÜ SAYISINA 149 DEDİ

Mısır'da yaşananları: "Mısır hükümeti, İhvan mensuplarının ülke çapında kalkışma girişimlerine karşı Nahde ve Adeviye meydanlarına müdahale etti. Çatışmalarda 149 kişi öldü" diye aktardı. Bini aşkın insanın katledildiği olaylarda Aydınlık ölü sayısının darbecilerin belirttiği gibi 149 olduğunu iddia etti.

BİRGÜN ÖLÜ SAYISINI TELAFFUZ BİLE ETMEDİ

Ece Temelkuran'ın yeni Genel Yayın Yönetmeni olduğu Birgün gazetesi ise katliamı anasayfada küçük görmeyi tercih etti. Ölü sayısını vermeden sadece Mısır'da 'sivillere saldırı yapıldı' başlığıyla haberi gören Birgün, okuyucularını hayal kırıklığına uğrattı.

Yorum Gönder