IVANA'YA SADAKA GİBİ BOŞANMA TAZMİNATI! 18 Eylül 2013, 11:57

Eski eşi Yurdal Sert’ten 7 milyon TL tazminat isteyen Ivana Sert’e mahkemeden sadaka gibi nafaka kararı çıktı. Ivana Sert, 400 bin TL’yle boşandı.
 Ivana Sert ve Yurdal Sert’in iki yıl süren boşanma davaları sonuçlandı. Mahkeme, 7 milyon lira tazminat isteyen Ivana Sert’e 400 bin lira maddi ve manevi tazminat ödenmesine karar verdi.
Yüksel Holding’in hissedarı Yurdal Sert, iki yıl önce İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarakIvana Sert’e şiddetli geçimsizlik ve ‘haysiyetsiz hayat sürme’ sebebiyle  boşanma davası açtı.
Oturdukları ev ve iki çocukları Kayon Ateş’in kendisine verilmesini isteyen işadamı, Ivana Sert’in de evden uzaklaştırılmasını talep etti. Karşı dava açan Ivana Sert ise iddiaları reddetti. Evlilik birliğinin sarsılmasında esas kusurlu kişinin eşi olduğunu öne sürdü.
Yurdal Sert’in kendisine iftira attığını iddia edenIvana Sert, eşinin Bodrum, Mecidiyeköy ve Beykoz’daki taşınmazları ile banka hesaplarının yarısına ayrıca 11 lüks araç ve motosikletlerine tedbir konulmasını talep etti.
ATEŞ’İN VELAYETİ ANNEDE
Ivana Sert’in avukatı, “Müşterek çocuğun velayeti ile Metrocity’deki konutun müvekkilime verilmesini istiyoruz.
Ayrıca aylık 100 bin lira yoksulluk nafakası, çocuk için aylık 50 bin lira iştirak nafakası ile müvekkilim için 5 milyon lira maddi, 2 milyon lira manevi tazminatın ödenmesine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.
Yurdal Sert ve Ivana Sert avukatlarıyla davanın 10’uncu celsesine katıldılar.
Tarafların boşanmasına karar veren mahkeme, Kayon Ateş’in velayetini anneye verdi.
Mahkeme kararına göre Yurdal Sert, her hafta ve yılın belirli günlerini çocuğunu görebilecek. Ayrıca oğlu için aylık nafaka ödeyecek.
Ivana Sert’in yoksulluk nafakası talebini reddeden mahkeme, Yurdal Sert’in boşandığı eşine 150 bin lira maddi, 250 bin lira manevi olmak üzere toplam 400 bin lira tazminat ödemesini karara bağladı.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları