BEŞİ BİR YERDE SANATÇI: AYLİN ÇOŞKUN 03 Şubat 2013, 15:40

Türkiye Yüz güzeli seçildikten sonra Mankenlik, aldığı şan eğitimi sonrası Müzik , sonrasında ise tiyatro ve sinema dünyasına adım atan Aylin Coşkun Hülya Avşar'dan sonra "beşi bir yerde MaşaAllah!" dedirten ender sanatçılarımızdan biri...HABERTEMPO için kısa ve özel bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Coşkun'un adeta "10 parmağında 10 marifet" var.
HABERİN GALERİSİ Yok böyle bir gelenek! Ölüleri mezardan çıkarıp öyle bir hale getirdiler ki...
Avar Ramazan HT- SİZİ TANIMAYAN OKURLARIMIZ İÇİN KENDİNİZİ ÇOK KISACA TANITIRMISINIZ ?

Aylin Coşkun: Almanya doğumluyum... Türkiye güzeli olduktan sonra İstanbul'a yerleştim. Mankenlik sunuculuk sinema filmi tiyatro ve sahne çalışmaları yapmaktayım.

Avar Ramazan HT-MÜZİK YAŞAMINA NASIL BAŞLADINIZ VE MÜZİK'TE SİZİ ETKİLEYEN NEYDİ ?


Aylin Coşkun: Hep hayalim di. Mankenliği bıraktıktan sonra şan dersleri almaya başladım. Müjdat Gezen sanat merkezi şan sofej bölümü haricinde Nilgün Serimoğlu ve Meltem Taşkıran gibi değerli isimlerden şan dersleri aldım.

 Avar Ramazan HTSANAT CAMİASINA GİRDİKTEN SONRA  ŞİMDİYE KADAR HAYATINIZDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLDU ?

"Aldığımız alkışar en büyük ödül bizim için" 

Aylin Coşkun: Kendi özelimde olan bir değişim yok. Hala mütevazı, hala saygı ve sevgi doluyum. Sanat dünyasında çok şey değişti saygı ve sevgi kazanmak alkışlanmak en büyük değişiklik ve ödüldü.

-ESKİSİ KADAR GÜZEL OLMAYAN MÜZİK SEKTÖRÜ ŞU AN NASIL AYAKTA DURUYOR ESKİDEN UN KAPANI DİYE BİR YER VARDI AMA ARTIK KURT KAPANI OLDU BU KONUYLA İLGİLİ SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

"Hayat Unkapan'ından ibaret değil!"

Aylin Coşkun: İçler acısı, üzücü ve düşündürücü. ancak hayat unkapanı'ndan ibaret değil nasıl olsa hala bir sanat dünyası var ayakta. sanatçılar sektörü ayakta tutmaya çalışıyor.

Avar Ramazan HT- HANGİ İSİMLERLE ÇALIŞTINIZ VE NE GİBİ PROJELERE İMZA ATTINIZ

Aylin Coşkun: Ben ilk albümümde sevgili sanatçı arkadaşım Gürkan'la çalıştım. İkinci albüm sevgili meltem taşkıran ve bir çok sanatçı arkadaşımla çalışıldı. son çıkan marka albümüm sevgili emirkan. Selahattin Erhan, Doğuş, Gürsel Çelik gibi çok kıymetli isimlerle devam etti.

Avar Ramazan HTŞU AN NELER YAPIYORSUNUZ VARSA SON ÇALIŞMALARINIZ HAKKINDA BİZE BİRAZ DETAYLI BİLGİ VERİRMİSİNİZ...?

"Yeni aşkım tiyatro ve sinema"

Aylin Coşkun: Şimdi tiyatro'ya biraz ağırlık verdim. Ayrıca yönetmenliğini Banu Kaptanoğlu'nun yaptığı sinema filmimiz başlıyor çok başarılı bir sinema filmiyle yolumuza devam ediyoruz. birbirinden değerli oyuncularında rol alıcağımız film Şubat sonu çekimlerine başlayacak.

 Avar Ramazan HTAYLİN COŞKUN OLMAK NASIL BİR DUYGU...?

Aylin Coşkun: Süper çünkü her zaman önce kişiliğim ve kalbimin güzelliğiyle övünürüm. Bu da bana karşılıksız ve sonsuz bir sevgi seliyle geri dönüyor.


 Avar Ramazan HTHabertempo olarak vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz... 

 Rica ederim, herkese sevgiler, bende de teşekkür...

AYLİN COŞKUN BİYOGRAFİSİ

Sanatçı 1976 Almanya doğumlu, İzmir Cumhuriyet Kız Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra, 1997 yılında Miss Globe Türkiye güzeli seçildi.Müziğe olan ilgisinden dolayı çesitli hocalardan (Erdem Siyavuşgil, Meltem Taşkıran) şan dersleri aldı. Yaptığı işin eğitimini almak için Müjdat Gezen Sanat Merkezi-Şan ve Solfej bölümünden mezun oldu.

İzmir ve İstanbul'da bir süre mankenlik yaptı. Bir dönem özel bir Televizyon kanalında program sunuculuğu calışmalarında bulundu.

Yapımcılığını "Zeyno Müzik" in prodüktörlüüünü Yüksel Aman'ın yapmış olduğu "Masal" isimli ilk albümünün yönetmenliğini sanatçı Gürkan ve Meltemin Taşkıran yaptı. Sanatçının albümündeki 7 parçanın söz ve müzikleri yine sanatçı Gürkan'a ait olup aranjörlüğünüde Zafer Haznedaroglu ve Gökhan Turan yapmıştır. Albümde yine değerli müzisyenler Meltem Taşkıran ve Eser Taşkıran'a ait bir parçada bulunmakta. Sanatçının da kendine ait beste calışmaları bulunmakta olup bu albümde de kendine ait "Bu Kaçıncı" isimli bestesine yer vermiştir.

Albümün ilk klibi "Yandim Allahım" isimli remix bir parçaya çekilmistir. Klibin çekimleri iç mekan olup, Klibin yönetmenliğini By Coşar gerçekleştirdi. Sanat danışmanlığını da Mesut Öner yaptı.

Yorum Gönder