BABA MUSTAFA ALABORA: ERDOĞAN İÇİN ÖLÜRÜM! 15 Ağustos 2013, 15:53

Gezi Parkı olaylarını provoke ettiği iddia edilerek Başbakan Erdoğan'ı devirme operasyonunda ön saflarda yer alan oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın babası Mustafa Alabora ile çok farklı kulvarda olduğu ortaya çıktı. Tiyatro oyuncusu Mustafa Alabora, oğlunun aksine Başbakan Erdoğan'a övgüler dizip "Erdoğan için hayatımı verirdim” demiş.
CafeSiyaset/Özel - Ünlü tiyatro oyuncusu Mustafa Alabora, Gezi Parkı olaylarını provoke eden oğlu Mehmet Ali Alabora'dan çok farklı düşünüyor. Kimi çevrelerce "darbe ayaklanması" olarak nitelendirilen Gezi olaylarında baş rol oynayan isimlerden biri olan Mehmet Ali Alabora'nın aksine babası Mustafa Alabora, "artık darbe yapmak ya da istemek kimsenin yanına kar kalmayacak" diyor.

ERDOĞAN İÇİN HAYATIMI VERİRİM

Aydınların iki yüzlü olmasından yakınan Mustafa Alabora, Başbakan Erdoğan için oldukça övgü dolu sözler kullanıyor. 6Haziran 2009 yılında bir gazeteye röportaj veren Mustafa Alabora, Erdoğan için, ''Adam doğru şeyler yapıyor kardeşim. Bunu görmemezlikten gelemezsiniz. Birbirimizi anlamaya çalışalım. Russel’in dediği gibi ‘Senin fikrini savunmak için hayatımı veririm.' Ben de o sırada Erdoğan için hayatımı verirdim" dedi.


ERGENEKON DAVASINA DESTEK VERİYOR

Mahkemenin sanıklara ceza yağdırdığı Ergenekon davasına da destek veren Mustafa Alabora "artık darbe yapmak ya da istemek kimsenin yanına kar kalmayacak. Umarım aklanırlar, o başka. Ama en azından ben darbe yapmaya kalkarsam hapse atarlar diyecekler.’ şeklinde konuştu.

HAYAL EDEMEDİĞİMİZ YASALARI YAPTILAR

Gezi Parkı olayları sırasında "mesele ağaç değil kardeşim hala anlamadın mı" şeklindeki tweetiyle dikkatleri üzerine çeken ve yabancı televizyon kanallarına çıkarak hükümet aleyhine demeçler veren oğul Mehmet Ali Alabora'nın aksine hükümetin icraatlarına tam destek veren Mustafa Alabora 2009'da verdiği röportajda aynen şu ifadeleri kullandı: ‘Altı buçuk sene oldu kardeşim. Ne oldu? Adamlar hayal edemediğimiz demokratikleşme yasalarını çıkardı."

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları