CENAZE BAHANE 300 KİŞİNİN ALTINI ŞAHANE! 11 Ekim 2012, 12:25

Küçükçekmece’de Yasemin Kuyumculuk’a ait iki dükkana kâr amacıyla altınlarını bırakan yaklaşık 300 kişi, dün camında "Cenaze nedeniyle kapalıyız" yazılı dükkanın boş olduğunu görünce harekete geçti.
 Vatandaşlar, önce telefonla ulaşamadıkları dükkan sahibi Veli.Ç’nin evinden taşınmış olduğunu anladı. Son olarak çevredeki dükkanların güvenlik kamerasından altınların torbalarla taşındığını gören yaklaşık 300 kişi dükkan sahibi Veli Çimencioğlu, tarafından dolandırıldıklarını söyleyerek polise şikayette bulundu.

Halkalı ve Sefaköy’de bulunan Yasemin Kuyumculuk’a ait iki dükkanın iki gündür boş olması altınlarını bu dükkanlara bırakanları şüphelendirdi. Boş haldeki dükkanın camında bulunan "Cenaze nedeniyle kapalıyız" yazısı üzerine vatandaşlar hem baş sağlığı için hem de şüphelerini gidermek için telefonla dükkan sahibi Veli Çimencioğlu’yi aradı. Telefonlarına cevap alamayan vatandaşlar bu kez de çok yakından tanıdıkları Veli Çimencioğlu nin evine gittiler. Ancak Veli.Ç’nın birkaç gün önce taşındığını öğrenen altın sahipleri şok geçirdi. Vatandaşlar içlerinde gittikçe büyüyen kuşkulara cevap bulmak için çevre dükkanların güvenlik kameralarını inceledi. Kamera kayıtlarında Veli Çimencioğlu’nin geçtiğimiz pazar günü arkadaşlarıyla dükkana geldiği ve içinde altın torbaları alıp çıktıkları görülüyordu. Dolandırıldıklarını anlayan altın sahibi yaklaşık 300 kişi bu sabah Sefaköy Polis Merkezi’ne koştu. Vatandaşlar, V.Ç., hakkında şikayette bulundu.

Mağdur vatandaşlar daha sonra toplanarak İnönü Mahallesi Maslakçeşme Caddesi No:181’de bulunan Yasemin Kuyumculuk önünde toplandı. Eylem yapan altın sahipleri basın mensupları aracılığıyla da Veli.Ç’nin geri dönmesini istedi.

Mağdurlardan Gülay Çelen, elindeki bütün birikimi kuyumcuya verdiğini söyleyerek "Yıllardır güvendiğimiz bir insandı. Eşim arabamızı sattı. Parasını yatırdık, altın hesabı yaptık. Eşim yurt dışında çalışıyor. Ben ona nasıl hesap vereceğim bilmiyorum. İki aydır bir şeyler olduğunu sezinliyordum. Yazıyı görünce içim cız etti ve bir şey olduğunu anladım" şeklinde konuştu.

Ailesinin ve kendisinin altınlarını emanet ettiklerini belirten Elif Günay ise "Her taraftan kaydını sildirmiş. Dükkanını satmış. Hiçbir yerde bulamıyoruz. Cenaze yazısını görünce sorduk. Ne esnafın, ne de çalışanların haberi yok. Benim ve bütün ailemin altınları buradaydı. Elimizdeki her şey gitti. Bankaya kasa ücreti ödemeyelim. Tanıdık bildik diye güvenmesinler. İşte 200 –300 liradan kaçarken elinizdekinin hepsinden olabiliyorsunuz. Bu devirde babanıza bile güvenmeyeceksiniz" dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

PAZAR GÜNÜ SAHİPLERİ ALTIN TORBALARINI BÖYLE BOŞALTIP KAÇTILARİŞTE MAĞDURLARIN İSYANI KAMERALARA BÖYLE YANSIDI!

Yorum Gönder