Kartal belediyesinden beleş internet! 08 Şubat 2012, 17:47

Kartal Belediyesi ilçenin dokuz ayrı noktasına kurulan internet erişim noktaları sayesinde her biri 31400 metrekare toplam 282600 metrekare olan alana sinyal sağlayarak Türkiye’nin en büyük ücretsiz internet ağına sahip olma özelliğini de taşıyor.
Kartal Belediyesi’nden Özgür İnternet Türkiye’nin En Büyük Kablosuz İnternet AğıKartal Belediyesi ilçenin dokuz ayrı noktasına kurulan internet erişim noktaları sayesinde her biri 31400 metrekare toplam 282600 metrekare olan alana sinyal sağlayarak Türkiye’nin en büyük ücretsiz internet ağına sahip olma özelliğini de taşıyor.

“Halkın bilgiye erişimi hizmet politikamız”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Yerel yönetim olarak hizmet politikalarımızı insan odaklı belirlerken; hizmet sunumlarını da elektronik ortama yansıtan e- bilgi teknolojilerinden faydalanıyoruz. Belediyemizin kurumsal sitesinden erişimi mümkün olan e-belediye hizmetleri kadar, mahallelerde kurduğumuz bilgi evleri ile internet ve bilgiye erişimi halkımıza taşıyoruz. Mahalle muhtarlıklarında konumlandırılan kiosk cihazları ile mahalleden belediyeye erişimin teknolojik işlevinin toplumsallığını önemsiyoruz.  İnsansız bir yönetim anlayışının olamayacağı gerçeği, teknoloji olanaklarının da insan hizmetinden bağımsız değerlendirilemeyeceğini ortaya koymaktadır.  Pek tabi teknoloji kullanımında halkın bilgiye erişimi hizmet politikalarımız arasında yerini alıyor. Bu süreçte teknoloji kullanımının getirdiği şeffaflık ve sorumlu katılımcılık yadsınamaz. Bu anlamda çalışmalarımızı teknolojinin insana dönük yüzüyle sürdürmekteyiz” dedi.Ücretsiz kablosuz internet projesi kapsamında kurulan internet erişim noktaları, Kartal’ın çeşitli meydanlarında, Cevizli Çınar Caddesi’nde ve Yaşam Kalite Yükseltme Merkezleri’nde hizmet vermeye başladı. Kartal Belediyesi’nin sağladığı ücretsiz internet ağına bağlanabilmek için kullanıcılar öncelikle kablosuz bağlanma özelliği olan cihazları ile ’Kartal Belediyesi’ adlı kablosuz ağı seçilecek.  Kartal Belediyesi internet ağını ilk defa kullanacaklar için kullanıcı adı ve şifre oluşturmak gerekecek. Sistem, kullanıcıları otomatik olarak üye kayıt sayfasına yönlendirecek. Bu form eksiksiz olarak doldurulunca formda yazılan bilgileri doğrulamak, şifre bilgilendirilmesi için cep telefonlarına kısa mesaj gönderilecek. Son aşamada söz konusu kısa mesajdaki bilgi, ekranda gerekli yere doğru şekilde yazılınca bağlantı kurulacak. Kartal Belediyesi’nin sağladığı ücretsiz internet ağından uygunsuz sitelere girilmesine ve siber saldırılara karşı güvenlik sistemi ve filtreler de bulunuyor.

Kablosuz internet hizmeti verilen alanlar
Kartal Meydanı ve Yakın Çevresi
Cevizli Çınar Caddesi
Soğanlık YKYM ve Çevresi
Hürriyet YKYM ve Çevresi
Kartallı Kazım Meydanı
Yakacık YKYM-Yakacık Meydanı
Uğur Mumcu Mahallesi Adnan Kahveci Parkı
Mercektv

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları