Kadınlara yönelik ürkütücü anket ve sonuçları! 08 Mart 2012, 10:38

42 il, 126 ilçede 3 bin 252 kadınla yüz yüze görüşülerek yapılan araştırma kadına yönelik şiddetin boyutlarını gözler önüne serdi.
 Çalışan kadınların yüzde 40,7’si, çalışmayanların ise yüzde 46,9’u eşinden fiziksel şiddet görüyor

Adil Gür’ün yaptığı araştırmadan çarpıcı sonuçlar çıktı.

Yaşa göre durum
- Evli veya boşanmış her 100 kadından 47’si eşinden fiziksel şiddet gördüğünü söylüyor. Ankete katılan evli kadınların yüzde 45,9’u, boşanmış/dul kadınların ise yüzde 57,9 eşinden şiddet gördüğünü belirtiyor.
- Yaşın yükselmesiyle eşinden sık sık/her zaman şiddet gördüğünü söyleyenlerin oranı genel ortalamanın üzerine çıkıyor. Kadınların yüzde 6,7’si eşinden “sık sık/her zaman”, yüzde 12’si “ara sıra/bazen”, yüzde 12’si “çok seyrek/nadiren” şiddet gördüğünü, yüzde 15,8’si geçmişte şiddet gördüğünü ancak artık olmadığını, yüzde 53,4’ü ise hiç şiddet görmediğini söylüyor.
- Kadınlarda evlenme yaşı düştükçe eşinden şiddet görenlerin oranı yükseliyor. 18 yaşından küçük evlenmiş kadınların yüzde 60’ı fiziksel şiddet görmüş.
- Diplomasız kadınların yüzde 51,2’si “Eşimden şiddet gördüm” derken, bu oran üniversite mezunu kadınlarda yüzde 16,2’ye düşüyor. Üniversite mezunu evli kadınların ise yüzde 16,2’si eşinden şiddet gördüğünü söylüyor.
Yorumlar

Yeşim :

yaptığınız yalan haberi sikim

cucu :

suçlu neden rottweiller oluyo ki ? ! tamamen suçlu sahi̇bi̇ ! lütfen hayvanlari karalamayin ...

ahmet türk :

amınakoyduklarım ananızın amınımı yoksa götünüzümü sik tiriyorsunuz oköpeklere gavatlar

Şükran :

o rottweiller dehşeti değil yalan yanlış haberlerle insanları dolduruşa getirmeyin.. haber yapacaksanız şayet illa o zaman gene masum bir köpeği canavar olarak yetiştiren insanları yapın.. sahiplerinin suçunu köpeklere atmayın.. hayvanlar kötülük nedir bilmeden doğarlar.. onları kötü, hırçın, vahşi yapan insanlardır.. bu başlığı yazan kişi de malesef insanlıktan uzak bir kişi.. ya artık insan olun biraz ya.. hayvanlari karalamaktan vazgeçi̇n artik...!!!

hasmet :

ben bu köpeği ve sahibini keserim bana adres er size göstereyim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları