YAĞMURLU İSTANBUL AZ DAHA ADAM YUTACAKTI! 14 Haziran 2013, 12:26

Fatih’te aniden bastıran yağmur nedeniyle Unkapanı Köprüsü altında mazgalların tıkanması sonucu çok sayıda araç su altında kaldı. Köprü altındaki 3 iş yerini de su bastı.
Alınan bilgiye göre, aniden bastıran ve yaklaşık 10 dakika süren yağışla birlikte köprü altındaki mazgallar tıkanınca Unkapanı Köprüsü altındaki yol göle döndü. Bu sırada köprü altından geçen bir turist minibüsü ve bir ticari taksi ile 3 araç suda mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri araçlarında mahsur kalan vatandaşları kurtardı.

4 araç tamamen suya gömüldü. Yağmur nedeniyle 3 işyeri de sular altında kaldı. Vatandaşlar, işyerlerine dolan su ve çamuru kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı. Su baskını nedeniyle yol tek yönlü olarak trafiğe kapanırken, araçların çekiciyle kaldırılmasının ardından su tahliyesi yapılacağı belirtildi.

İstanbul'da sel uyarısı!

İstanbul'da kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtilerek, sel uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İstanbul genelinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.


 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları