TOPBAŞ YENİDEN ADAY OLACAK MI? 24 Temmuz 2013, 17:23

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, adaylık süreciyle ilgili kararı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kamuoyu araştırmalarının sonucunun belirleyeceğini söyledi
 Topbaş, "Tabi ki karar siyasi partimiz sayın başbakanımın genel başkan olarak ve halkımızın vereceği kamuoyu yoklamaları sonucu belli edecektir" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da görev yapan muhtarlarla iftar yemeğinde bir araya geldi. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen iftar yemeğine İstanbul'un çeşitli ilçelerinden gelen muhtarlar ve davetliler katıldı. Programda davetlilerle fotoğraf çektiren Kadir Topbaş, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi adaylık süreciyle ilgili sorulan soruya Topbaş, "Ben partime ve genel başkanıma teşekkür ediyorum, bana bu görevi iki dönem İstanbul gibi bir şehirde belediye başkanlığı görevi verdiler. Bu çok önemli ve onur verici bir görevdir benim için. Bugüne kadar İstanbul'da yaptığımız hizmetler ortada. İstanbul'un çehresi değişti. Bunu yurtdışından ve İstanbulun dışından gelenler de teyit ediyor. Bundan sonraki süreç tabi yeni bir siyaset. Gelecekte tabi siyasi partilerin kendi kulvarlarında başarıya erişmek ve İstanbul'da etkili olmak isteyeceklerdir. Tüm siyasi partiler en güçlü adaylarıyla geçmişte olduğu gibi buradan başlayacaklardır. Cumhuriyet Halk Partisi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile başladı ve daha sonra Genel Başkan yaptı. İstanbul bu kadar etkin bir coğrafya. Biz burada hizmet ettik, etmeye de devam ediyoruz. Tabi karar siyasi partimiz, sayın başbakanımın genel başkan olarak ve halkımızın vereceği kamuoyu yoklamaları sonucu belli edecektir. Burada bize nasıl bir görev verirlerse, devam etmemiz öngörülürse yapmak istediğimiz projelerimize devam edeceğiz" diye cevap verdi.
Anahtar Kelimeler
Kadir Topbaş Aday Mı

Yorum Gönder