PAZAR'DAN ÇARŞAMBA'YA HER YER KAR TİPİ! 06 Ocak 2013, 00:39

Soğuk hava dalgası Türkiye'de etkili olmaya başladı. Pazartesi-Çarşamba günleri arasında tüm yurtta kar yağışı görülecek. İstanbul'da ise kar yağışı yarın başlayacak. Kritik gün ise pazartesi...
 Türkiye, Karadeniz ve Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor.

Soğuk hava dalgası Trakya'dan giriş yaptı. Özellikle bu akşam saatlerinden itibaren Trakya, Çanakkale, Balıkesir, boyunca başlayacak kar yağışı, aralıklı olarak yaklaşık 4 gün devam edecek. Yarın poyraz da kuvvetli olduğundan hissedilen sıcaklık 0 ve altında olacak.

Karadeniz'de Kastamonu, Bolu Dağı, Karabük-Gümüşhane boyunca kar başlıyor. Pazar hafifleyecek yağışlar, Pazartesi bölgenin genelinde tipiyle beraber yoğun kara dönecek.

İç Anadolu'da da hızla soğumayla birlikte yağışlar kara dönecek. Kar daha çok Yozgat ve Sivas çevrelerini etkileyecek. Sıcaklıklar 1-2 dereceye iniyor.

Güneydoğu'ya sulu kar, Diyarbakır'a ise kar yağacak. Doğu Anadolu'ya yoğun kar yağışı Pazartesi bekleniyor.

İSTANBUL'DA KAR PAZAR GÜNÜ BAŞLIYOR
İstanbul, yarın akşam saatlerinden itibaren karlı havanın etkisi altına girecek. Kar yağışı, Pazartesi ve Salı günleri etkili olacak. En kuvvetli kar yağışı Pazartesi akşam saatlerinde görülecek.

SALI -1'E İNECEK
Hava sıcaklığı bugün 3-6, yarın 1-3, Pazartesi 0-3, Salı eksi 1-2 derece olacak.

BUZLANMA-DON UYARISI
Yetkililer, hava sıcaklığının eksi 1 derecenin altına düşmesi beklenen İstanbul için buzlanma ve don uyarısında bulundu.

EKİPLER ÖNLEM ALDI
İstanbul'da iki hafta önce aniden bastıran kar hayatı felç etmişti. Yetkililer bu kez erkenden önlem almış durumda.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları