MHP YENİ MYK'DA TANIDIK BİR İSİM: MUHARREM YILDIZ! 09 Kasım 2012, 03:28

2004 yerel seçimlerinde İl Genel Meclis Üyesi adaylığı ve 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milletvekili adayı olarak başarılı çalışmalara imza atan İstanbul'un Basın, iş ve siyaset dünyası tarafından tanınmış isimlerinden Muharrem Yıldız MHP MYK'ya seçildi. HABERTEMPO ailesi olarak kendisini tebrik ederiz.
Haber: Lütfü BULUT

Muharrem Yıldız MHP MYK’ya seçildi

2004 yerel seçimlerinde İl Genel Meclis Üyesi adaylığı ve 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milletvekili adayı olarak başarılı çalışmalara imza atan Yıldız, hafta sonu yapılan ve Devlet Bahçeli’nin yeniden Genel Başkan seçildiği MHP’nin 10’ncu Olağan Büyük Kongresinde MYK üyeliğine seçildi.

Kurultay da, Devlet Bahçeli, en yakın rakibi Koray Aydın’dan yaklaşık 300 oy fazla alarak yeniden genel başkanlığa seçildi. Bahçeli, mevcut MYK'nın yarısından fazlasını da değiştirdi. Dikkat çeken isimlerin başında bölgemizin sevilen siyasetçisi Muharrem Yıldız oldu.
Bahçeli MHP’nin en önemli karar organı olan Merkez Yönetim Kurulu’nun yüzde 51’ini değiştirdi. 37 isim yerini korurken 38 ismi liste dışı bıraktı. 2’si yedek olmak üzere 8 kadın MYK’ya girdi. Daha önce MYK da 4 kadın bulunuyordu.
Kongreye binlerce partili katıldı
Milliyetçi Hareket Partisi 10. Olağan Büyük Kongresi şölen havasında gerçekleştirildi. Devlet Bahçeli’nin yeniden Genel Başkanlığa seçildiği ve Ülke genelinden binlerce kişi katıldı. Kongrede ayrıca MYK Üyelikleri seçimleri de yapıldı. Yapılan MYK seçimlerine göre İstanbul İl Teşkilatından Muharrem Yıldız MYK üyeliğine seçildi.

Yıldız teşekkür etti

2004 yerel seçimlerinde Esenyurt’tan İl Genel Meclis Üyesi adayı olarak 17 binin üzerinde ciddi bir oy alan ve 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milletvekili adayı olarak sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayan Muharrem Yıldız, partisine oy kazandıran bir isim olmuştu. Bölgemizde yaptığı başarılı siyasi çalışmalarla Devlet Bahçeli’nin de takdirini kazanan Yıldız, böylelikle başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Siyasi kariyerini MYK üyeliği ile taçlandıran Muharrem Yıldız, daha sonra detaylı bir basın açıklaması yapacağını belirterek, kendisine oy veren kongre üyelerine ve MHP İl teşkilatlarına da teşekkür etti.

MHP’de Yeni Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri

MHP’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Muharrem Yıldız, Edip Semih 
 Yalçın, Faruk Bal, Tunca Toskay, İsmet Büyükataman, Münir Kutluata, Reşat Doğru, Emin Haluk Ayhan, Sadir Durmaz, Mevlüt Karakaya, Ruhsar Demirel, Mustafa Erdem, Hamit Ayanoğlu, Abbaz Bozyel, Zuhal Topçu, Atilla Kaya, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Oktay Öztürk, Bahattin Şeker, Şefkat Çetin, Yaşar Yıldırım, Mustafa Mit, Ömer Haluk Pirimoğlu, Necati Özensoy, Cemal Çetin, Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Münip Gökçen, Harun Öztürk, Turan Yaldır, Alper Çağrı Yılmaz, Mehmet Parsak, Ruhi Ersoy, Mehmet Kılıç, Erol Gül, Hamit Kocabey, Selçuk Coşkun, Alparslan Kaya, Yılmaz Tankut, Hidayet Kılıç, Sahir Solmaz, Salih Dilek, Recep Dumanlı, Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Mehmet Sami Uzun, İsmail Hakkı Yücel, Kamil Aydın, Nizamettin Kazancı, Veysel Esen, Mustafa Eraslan, Osman Durmuş, Saffet Sancaklı, Kemal Çelik, Taner Gökçek, Murat Türkmen, Mehmet Bülent Karataş, Özcan Pehlivanoğlu, Ömer Demirel, Kadir Şekerci, Erdem Karakoç, Mehmet Müftüoğlu, Mehmet Ali Tanrıverdi, Hediye Akdere, Şenol Bal, Sema Doğan, Figen Tosuner, Hasari Güler, Bulduk Özdemir, İbrahim Çiftçi, Erkan Bülent Haberal, Hüseyin Yıldız, İbrahim Karayiğit ve Halil Öztürk.

Yorum Gönder