Metrobüsler İstanbul'da sahile iniyor! 10 Nisan 2012, 22:53

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Osman Akfırat Kütüphanesi'nin yenilenişi için yapılan açılış töreninde konuşma yapan Kadir Topbaş, "Göreve başladığımdan bu yana İstanbul'da ne yapılması gerekiyorsa hepsini yapmaya çalıştık. Bugüne kadar 46 milyar lira yatırım yaptık. Sadece Beykoz " açıklamalarında bulundu.
 
Yeni Proje : Sahil Metrosu 

Topbaş, yol ve kavşak düzenlemeleri ile kapalı spor salonları gibi ilçede yaptıkları yatırımları hatırlatarak, ''Üsküdar'dan Beykoz'a sahil istikametinde bir metro projesi yapıyoruz. Sahil yolunda metro yapımından önce, yukarılardan sahile inecek olan 'finüküler' tarzda bir raylı sistem düşünüyoruz'' dedi.
Üsküdar'dan Sarıyer'e kadar uzanacak olan bir metro projelerinin olduğunu açıklayan Kadir Topbaş, ''Bu ne demektir? Beykoz'dan kalkan bir insan, bindiği istasyondan, girdiği metroya, İstanbul'un herhangi bir noktasına, Silivri, Taksim, Başakşehir ya da Beykoz'a kadar gidebilme imkanına kavuşacak. İşte medeniyet bu'' dedi.
Kültür Merkezi'nin Açılışı
Açılışını yaptığı kültür merkezinde, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın, birinci dönem belediye başkanlık dönemlerinde, "Bu binanın temelinde büyük emekleri vardır. Bunları unutmamak gerek" hatırlatmalarında bulundu.
Yapılan açıklamalar sonrası Topbaş ve beraberindeki heyeter kültür merkezinin açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi.
Kaynak:haberenet

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları