IĞDIRLILAR: 'ADAYIMIZ CAFER KILIÇ' DEDİ 02 Eylül 2013, 15:37

2014'de yapılacak yerel seçimlerde belediye meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunu CHP Küçükçekmece ilçe Başkanlığına yapan Cafer Kılıç'ı hemşehrileri ve dostları yanlız bırakmadı.
HABERİN GALERİSİ Bu fotoğraflar olay olur! Güney Kore sapıttı gece hayatı dudak uçuklattı!
Haber: Celal Karaali
2014'de yapılacak yerel seçimlerde belediye meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunu CHP Küçükçekmece ilçe Başkanlığına yapan Cafer Kılıç'ı hemşehrileri ve dostları yanlız bırakmadı. CHP Küçükçekmece ilçe Başkanı Dursun Zengin'e başvuru formunu veren Cafer Kılıç'a tam destek veren ve kendisininde Genel Sekreter olduğu Iğdırlılar sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği yönetimi,' dernek olarak meclis üyeliğinde CHP'den adayımız Cafer Kılıç'dır' dediler.
'Bu seçim hata yapmayacağız'
Cafer Kılıç'ın meclis üyeliği başvuru dosyasını alan CHP ilçe Başkanı Dursun Zengin'de yaptığı konuşmada 2014 seçimlerinde CHP olarak solun ve sosyal demokratların kalesi olan Küçükçekmece'yi alacaklarını söyledi. Zengin sözlerine şöyle devam etti " solun ve sosyal demokratların kalesi olarak bilinen Küçükçekmece'de üst üste seçim kaybetmenin nedenlerini artık herkes biliyor. Bilinen bu nedenlerin başında seçimlerde  aday ve liste konusundaki hatalardır.
Kiminde aday yanlış oldu kiminde liste. Ama bu seçim çok farklı olacak. Bu seçimlerde tabanın, sokağın istediği aday ve sokağın içinden olan, tüm katmanları kapsayacak türden bir liste olması için uğraşacağız. Seçimi almanında en önemli yollarından biri, herkese dokunacak türden listenin oluşmasıdır. Bunu başardığımız an seçimi almamamız için hiçbir neden kalmıyor. Ben inanıyorum ki, istanbul il yönetimimiz ve Genel Merkez Yönetimiimiz bu seçimde halkın ve tabanın benimsemediği, halkın içinden olmayan adaya ve listeye onay vermeyecektir.
Küsme olmamalı
Zengin, şununda altını çizmek istiyorum, gerek belediye başkanlığı için olsun, gerek ise meclis üyeliği için olsun başvurularımız birhayli çoğaldı. Dahada çoğalacaktır bunu görüyorum. Ancak hepimiz biliyoruz ki her müracaatı listeye koyma şansımız yok. Genel merkez içinde bu böyledir. Hem biz ilçe yönetimi olarak hemde genel merkez ve il yönetiminin bu dönem ince eleyip sık tokuyacağını bilmenizi istiyorum. Belediyeyi aldıktan sonraki yönetim kadrosundan tutunda toplumun büyük bölümünü temsil edecek tür bir listenin olmasını sağlayaacağız. Bunun için başvuru yapan ve listeye giremeyen partililerimizin küsmemesini, tam tersi kendileri adaymış gibi çalışmalarını bekliyoruz. Çünkü aslolan burada seçimi almaktır'dedi
CHP'nin kazanması için varım
Meclis üyeliği başvurusunu yapan Cafer Kılıç'da yaptığı açıklamada, siysal düşünce olarak hep içinde olduğum CHP'nin yerel seçimlmerde başarılı olması için  aktif olarak siyasette yer almak için aday adaylık başvurumu yaptım. Küçükçekmece'de yaşayan biri olarak, artık yeter diyorum ve 2014'de CHP'nin iktidarı için çalışmalıyız. Yönetim kurulu üyesi olduğum Iğdırlılar Derneği Yönetimininde onayı ve desteği ile adaylık başvurumu yaptım. Küçükçekmece'de seçimin kaderini değiştirecek bir sayıya sahip olan Iğdırlıların yereldeki temsilcisi olmak istiyorum'dedi


Yorum Gönder