Kaza geliyorum diyor! 23 Nisan 2012, 16:40

Başakşehir İlçesinin eski yerleşim yerlerinden biri olan İkitelli Ziya Gökalp Mahallesi Taşkent Sokakta ki birbirlerine 10 metre mesafedeki akıl almaz iki manzara adeta ölüme davetiye çıkarıyor!
İSKİ’nin Su deposu yıkıldı yıkılacak!

Mahallenin girişinde bulunan adeta yıkıldı yıkılacak izlenimi veren tonlarca ağırlıkta , 10-15 metre yükseklikte ki kullanılmaz ve atıl durumdaki su deposu mahallenin korkulu rüyası olmuş durumda.Her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve mahallenin en kalabalık giriş yolu üzerinde bulunan su deposunun bir çok demir aksamı hurdacılar tarafından çalınıp götürülmesi tehlikenin daha da büyümesini sağlamış. Daha önceden Kent Yaşam gazetesinde bu konuyu haber yapmış ve İSKİ yetkilileri gönderdikleri yazılı metinde; ‘ İstanbul’un muhtelif yerlerinde artık kullanılmaz durumdaki bu su depoların bir taşeron tarafından yıkımının yapılması için ihale yapıldığını ve mutlaka yıktırılacağı’ yönünde açıklama yapılmıştı. Ancak aradan 4 yıl geçmesine rağmen havada kalan bu açıklamaya Taşkent sokak sakinleri ise oldukça öfkeli…

Elektrik direği üflesen düşecek gibi!

Taşkent sokakta yaşanan onlarca çarpık yapının bir başka örneği ise söz konusu su deposunun hemen 10 metre yanı başında ki elektrik direği. Geçtiğimiz hafta İstanbul genelinde yaşanan şiddetli fırtına sonrası yerinden çıkıp sokak ortasına düşen mahallenin elektrik hattını taşıyan demir direk BEDAŞ yetkililerince saatler sonrası yenisiyle değiştirildi. Ancak; yüzlerce ev ve sanayii elektriğini taşıyan bu demir direk betonla zeminini sağlamlaştırmak yerine etrafı birkaç taş parçasıyla sıkıştırılıp bırakıldı. Haberimiz esnasında fotoğrafladığımız demir elektrik direği neredeyse düştü düşecek. Mahalle sakinleri gazetemize yaptığı açıklamada “ Defalarca yetkililere bildirdik saatlerce telefonlarına ulaşamadığımız gibi, ulaştığımızda da not aldıklarını söyeyip aldıkları notla kalıyorlar. Yüzlerce volt elektrik taşıyan bu direk altında her gün yüzlerce araç binlerce insan gelip geçiyor…Olası bir ölümlü kazanın olması an meselesi…O zaman bunun hesabını kim verecek?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
 
                                                                                                     

Haber: 
Çiğdem RAKİP
Anahtar Kelimeler
kaza geliyorum diyor

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları