İSTANBULLULAR'IN BİTTİĞİNİN RESMİDİR! 24 Temmuz 2012, 16:57

Karayolları Genel Müdürlüğü’nce yürütülen FSM Köprüsü bakım onarım çalışmaları kapsamında asfalt çalışmaları nedeniyle bir şerit trafiğe kapatılacak.
 Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiyegöre, birinci faz asfaltlama çalışmaları yapılacağından zorunlu olarak şerit kısıtlamasına gidilecek.

25 Temmuz Çarşamba günüsaat 00.00’dan itibaren Güney taşıma yolundaki 1 şerit daha trafiğe kapatılacaktır. Güneydeki kapalı şerit sayısı 3 olacak, kalan 5 şerit ise trafiğin yoğun olduğu istikamette 3 şerit, diğer istikamette ise 2 şerit olacak şekilde trafiğe hizmet verecektir.

27/06/2012 Cuma günü 00:00’dan itibaren kapatılan 3. şerit tekrar trafiğe açılacaktır.

Aynı gün kuzey taşıma yolunun sol iki şeridi trafiğe kapatılarak çalışmalar sürdürülecektir.

Buna göre;
Sabah:Anadolu-Avrupa geçişi: 3 şerit
Avrupa-Anadolu geçişi: 2 şerit
Akşam:Anadolu-Avrupa geçişi : 3 şerit,
Avrupa-Anadolu geçişi: 2 şerit olarak hizmet verecek.

İETT Genel Müdürlüğü bu çalışmalardan dolayı hem deniz taşımacılığını desteklemek hem de köprüden geçen hatlarda doğacak talebi karşılamak üzere ilave otobüs seferleri hizmete koyuyor.

Otobüs A.Ş‘de deniz ulaşımını destekleyerek ring seferlerini arttıracak.

Şehir Hatları A.Ş.tarafından Küçüksu-İstinye arasında başlatılan yolcu taşıma saatleri vatandaşlardan gelen talep üzerine yeniden düzenlendi.

İstanbul’un kent içi deniz ulaşımını sağlayan Şehir Hatları, köprü geçişinde İstanbullulara nefes aldıracak yeni bir hattı daha hizmete soktu. İki yaka arasındaki geçişlerde karayolu trafiğine alternatif çalışmalar yürüten İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Hatları, Küçüksu – İstinye , İstinye – Küçüksu seferlerini, köprülerdeki trafik yoğunluğunun en üst seviyede yaşandığı saatlerde yapılıyor. Yeni seferler vatandaşların trafikte kalma sürelerini kısaltırken, iki yaka arasında daha rahat ulaşım imkânı sunacak.

Küçüksu-İstinye-Küçüksu hattında düzenlenecek seferler hafta içi her gün sabah ve akşam saatlerinde karşılıklı 40 sefer olarak düzenlenecek. 15 dakika aralıklarla yapılacak seferler, 16 Eylül 2012’ ye kadar sürecek.

Yorumlar

Mert :

lan bu ne hıamına :d korktum lan.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları