İSTANBUL'DA KORKU DOLU ANLAR! 11 Haziran 2012, 15:30

Kanalizasyondaki metan gazı bomba gibi patladı. Vatandaş neye uğradığını şaşırdı.
İstanbul, Güngören'de yeraltında biriken metan gazının elektrik kabloları ile temas etmesiyle patlama meydana geldi

METAN GAZI ELEKTRİK İLE TEMAS EDİNCE...

Olay, Güngören Haznedar Mahallesi Marmara Caddesi üzerinde saat 05.30 sularında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, patlama yer altında biriken metan gazının yolun altından geçen elektrik kabloları ile temas etmesiyle gerçekleşti.

RÖGAR KAPAĞI YERİNDEN FIRLADI

Patlama sırasında oluşan basınçtan dolayı rögar kapağı yerinden fırladı. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, patlama sesini duyan vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve itfaiye ekibi sevk edilirken Marmara Caddesi araç trafiğine kapatıldı.

ÇEVREDE MADDİ HASAR VAR

Cadde üzerinde bulunan bazı dükkanların ve evlerin camları patlamanın etkisiyle kırıldı. Olay yerine gelen BEDAŞ ekipleri de çevrede inceleme yaptıktan sonra, patlamanın meydana geldiği yeraltı kablolarında sabah saatlerinde tamir edileceğini bildirdi.

GÖRDÜ TANIĞI OLAY ANINI ANLATTI

Görgü tanıkları ise, şiddetli bir patlama sesi ile yataklarından fırladıklarını belirterek, "Gürültülü bir patlama oldu biz önce ses bombası zannettik. Metan gazının sıkışması ve elektrik kabloları ile temas etmesiyle meydana geldiğini öğrendik. Çok sayıda iş yerinin camları kırıldı. Yaralanan olmaması çok sevindirici bir durum" dedi.
 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları