Haliç köprüsü ikiye ayrıldı! 22 Mayıs 2012, 19:51

Haliç Köprüsü'nün orta şeridi Balat girişinde bağlantı yerlerindeki ayrılma nedeniyle Mecidiyeköy istikametinde trafiğe kapatıldı.
Okmeydanı yönünün trafiğe kapatılması sonrasında köprü girişinde yoğunluk yaşanıyor.
Sürücüler alternatif yollara yönlendirilirken E5 karayolu üzerindeki trafik yoğunluğu Ayvansaray’dan Atatürk Havalimanı kavşağına kadar uzamış durumda.
Metrobüs seferlerinde ise herhangi bir aksama şu an için söz konusu değil.

2009'DA DEPREM GÜÇLENDİRMESİ YAPILMIŞTI
2009 yılında Haliç Köprüsü’nde Ağustos ve Ekim ayları arasında depreme karşı güçlendirme çalışması yapılmıştı.

ŞU ANDA BİR RİSK DURUMU YOK

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu. Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Merkezinin ve Palyatif Bakım Ünitesi’nin açılışına katıldı.
Burada basın mensuplarının Haliç köprüsünün trafiğe kapatılmasıyla ilgili sorularını cevaplayan Vali Mutlu, “Karayolları teknik ekiplerimiz mevcut arıza ile ilgili şu anda incelemelerini sürdürüyorlar. Bu nedenle de geçici olarak yolu trafiğe açtık. Muhtemelen akşama doğru kontrolleri yapıp yeniden trafiğe açmayı şu anda düşünüyorlar. Ama yoğun bir çalışma var. Bir an evvel açılması ve trafiğin normalleşmesi için gayret gösteriliyor. Şu anda bir risk durumu yok. Ama teknik ekiplerimiz hiçbir sıkıntı yaratılmayacak şekilde yolu açabilme çabası içerisinde” dedi.Yorum Gönder

Etiket Sonuçları