GÜNE DEPREM İLE UYANDIK! 30 Temmuz 2013, 11:43

Merkez üssü Marmara Denizi olarak belirlenen bir deprem meydana geldi
 Marmara Denizi’nde bugün saat 08.33’te 5.3 büyüklüğünde deprem meydana 
geldi. Merkez üssü Marmara Denizi olarak belirlenen deprem, Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul’un Marmara kıyılarında şiddetli olmak üzere Kocaeli’den İzmir’e kadar olan bölgede hissedildi.

Merkez üssü Marmara Denizi olarak belirlenen deprem, Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul'un Marmara kıyılarında şiddetli olmak üzere Kocaeli'den İzmir'e kadar olan bölgede hissedildi.

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgilere göre merkezi Kaleköy -Gökçeada Çanakkale olan deprem büyük panik yarattı. Depremin ardından aynı bölgede 3.6 ve  3.1 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi.
BELEDİYE BAŞKANI: ÇOK ŞİDDETLİ HİSSETTİK

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay "Yüzeysel olması nedeniyle depremi şiddetli hissettik. Ancak ilçe genelinde yaptığımız ilk kontrollerde herhangi bir hasada rastlamadık." dedi.

UZMANLARDAN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu hurriyet.com.tr'ye depremi değerlendirdi.

"Gökçeada açıklarında meydana gelen 5,3 büyüklüğünde meydana gelen deprem o bölge için normal. Yeri ve özellikleri hakkında henüz bilgim yok. Şaşırtıcı olmayan beklenen bir depremdi. Ama kırılmanın hangi mekanizmada olduğunu söylemek için bilgiye ihtiyacımız var. " dedi.

DHAAnahtar Kelimeler
güne deprem uyandık

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları