CÜBBELİ AHMET HOCA CEZAEVİNDE ÖLDÜ MÜ? 18 Eylül 2012, 23:21

İsmailağa Cemaatinin, Cübbeli Ahmet için hazırladığı duygusal video klibin yayınlanmasının ardından site 'Cübbeli Ahmet Hoca öldü mü?' şeklinde mesaj yağmuruna tutuldu. Bu durum üzerine siteden açıklama yapıldı.
 İsmailağa Cemaatinin sitesi, cezaevinde tutuklu olan Cübbeli Ahmet için duygusal bir video klip hazırladı. Ancak videoya 'Hayırdır Cübbeli Hoca öldü mü?' şeklinde yorumlar gelmeye başlayınca siteden ilginç bir açıklama yapıldı.

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında sitelerinden Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü için hazırladıkları video sosyal medyada oldukça konuşulmuştu. Videonun oldukça dramatik bir fon müziği ve sözlerle montajlanması üzerine site "Cübbeli Hoca öldü mü?" şeklinde mesaj yağmuruna tutulurken, sosyal medyada da benzer yorumlar yapıldı.

Bunun üzerine Cübbeli Ahmet tutuklanmasının ardından yayınlanan ve tık rekoru kıran video için cemaatten yeni açıklama yapıldı.

İsmailağa Cemaati "Alimlerimizin kıymetini öldükten sonra değil, hayattayken takdir edelim ve kıymetlerini bilelim” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"22 Mayıs 2011 tarihinde sitemizden yayınladığımız “CÜBBELİ HOCA’YA DUYGUSAL KLİP” adlı video, Facebook gibi sitelerde paylaşım rekorları kırıyor. Videoyu ilk yayınladığımız zaman şöyle yorum yapanlar olmuştu: “Hayırdır Cübbeli hoca öldü mü?”, “Sanki Cübbeli Hoca öldü gibi yapmışsınız”

Biz de cevaben demiştik ki: Alimlerimizin kıymetini öldükten sonra değil, hayattayken takdir edelim ve kıymetlerini bilelim”

Cübbeli Hoca’nın Metris’e gönderilmesiyle oluşan hüzünlü atmosferde yaptığımız video çok paylaşıldı. İzleyenler göz yaşlarına hakim olamadı. Yorumlarda “yapandan ve yayınlayandan Allah razı olsun” duaları eksik olmadı." ROTAHABER-ÖZEL

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları