OĞUL AKTUNA: ÇALIYOR AMA ÇALIŞIYOR SİYASETİ BİTMİŞTİR! 03 Ağustos 2013, 17:39

Bakırköy Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını acıklayan Oğul Aktuna; “Günü kurtaran, basit Belediyedicilik anlayışının sonu gelmek zorunda. Biz Cumhuriyet Halk Partisini temsil ediyorsak herkesin sorunlarına eğilmek zorundayız” dedi.
HABERİN GALERİSİ Felaketten Önceki 0.1 Saniye
RAHMETLİ YILDIRIM AKTUNA'DAN MİRAS: OĞUL AKTUNA

Bakırköy eski Belediye Başkanı ve Sağlık Bakanı Dr. Yıldırım Aktuna'nın oğlu ekonomist Oğul Aktuna, babasının izinde siyasete adım atarak, yaptığı basın açıklaması ile Bakırköy CHP İlçe Başkanı Sait Yücel'e Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Başkan Aday Adaylığını ilan etti ve başvuru formunu teslim etti. 

GEÇİCİ KURTARAN PROJELERE SIĞINMAYACAĞIM!

Bakırköy ve Bakırköylüler için her gelen başkanın kayda değer hizmetler yaptığını vurgulayan Oğul, bu hizmetleri taktirle karşıladığını, örnek aldığını sözlerine ekledi. Oğul, Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç, dinamik, çağdaş kadrolarla çıtayı yükseltmek istediğini belirterek, “Yıllarca yurt dışında ve yurt genelinde yöneticilik ve danışmanlık yaptım. Gerek iş dünyasında, gerekse babamdan gelen siyasi birikimimle aklımda tek bir düşünce oluştu 'ülkeme nasıl faydalı olabilirim?’ Ben doktor değilim, sanatçı da değilim ama ben de ekonomistim, işletmeciyim finansmanım, yönetmenim ve uzmanım. Projeler her zaman ilgi alanımdır. Kültür, sanat, eğitim, spor, sağlık ve engelililerle ilgili, insan hayatını, sosyal kalitesini arttıran projeler benim ilgi alanım. Diyorum ki Bakırköy'de hedeflerim var. Bakırköy'ü tekrar Türkiye'de ilklerin yapıldığı,  ilklerin başardığı bölge haline getirmek istiyorum. 1990'lardaki Bakırköy imajının tekrar İstanbul'a hakim olmasını istiyorum. Projelerimle Bakırköy’ü başka belediyelere örnek olacak hale getireceğim. Hiçbir zaman, geçici, günü kurtaran projelerin peşinden koşmayacağım" açıklamasını yaptı.

ÇALINANIN HESABINI ÇOCUKLARINA VEREMEZLER!

Oğul Aktuna, "Türkiyede benim çok rahatsız olduğum bir anlayış var. Turgut Özal'dan bu günümüze gelmiş ve şu dönemde AKP iktidarı ile tepeye ulaşmış bir söylem! ‘Çalıyor ama yapıyor.’ Bu söylemi biz kafamızda ve vicdanımızda yıkmadıkça bu ülke hiçbir zaman ayağa kalkamaz. İnsanlar menfatleri için, kısa günlük karları için iş kovaladıkça, rüşvet yedikçe yolsuza girdikçe bu ülkede biz kendimizi kandıracağız. Belki o gün güzel hayat geçireceğiz ama çocuklarımıza karşı vijdan azabı duyacağız. Yaşlandığımız zaman çocuklarımız bize 'baba sen ozaman ne yaptın da Türkiye bu hale geldi?' diyecekler. Bizim çocuklarımız büyüdüğü zaman bu hesabı bizden soracaklar. Bunun için bizim sorumluluk alıp çalıyor ama yapıyor değil, çalmıyor ama yapıyor bakın dedirtmemiz lazım. Yerel yönetimlerde AKP iktidarını yıkmak istiyorsak çalmıyor ve yapıyor demek zorundayız, uygulamak zorundayız" dedi. 

GELİN GELECEĞİ BİRLİKTE ÇİZELİM!

“Bakırköy'ün ve ülkenin geleceğini hep birlikte çizeceğiz” diyen Oğul, Gezi olaylarına bizzat katıldığını ve oradan aldığı direniş ruhuyla AKP iktidarının 'gel' diye seslendiğini ve buna karşılık "Gel diyorum. İşte bilgi, işte birikim, işte vizyon, işte projelerim, işte gençlik" dedi.
Bakırköy CHP İlçe Başkanı Sait Yücel de konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi adına dayanışma ile destek ile ülkenin geleceğini hep birlikte çalışarak inşaa edeceklerini söyledi.
Haber: Selvi Sarıtaç / Olay34  

Yorum Gönder