AKP'DEN ŞİŞLİ'YE SON DAKİKA GOLÜ! MASLAK SARIYER'E SARIGÜL ANKARA'YA 18 Ekim 2012, 11:49

TBMM'de gece 1'de alınan kararla Maslak, Ayazağa ve Huzur mahalleleri Sarıyere katıldı. Şükrü Genç sevinçli, Mustafa Sarıgül öfkeli..
Umut Veli Develi- Özel Haber

 

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, 13 ili büyükşehir kapsamına alan Kanun Tasarısı'nın 2. maddesi kabul edildi. Kabul edilen bir önergeyle İstanbul'da Şişli ilçesine bağlı olan Maslak, Ayazağa ve Huzur mahalleleri Sarıyer ilçesine bağlandı.


50 bin oy Sarıyer'e geçti!


Maslak'ın Şişli'den alınıp Sarıyer'e bağlanmasının ekonomik değerlerin yanısıra 50 bin seçmeninde bölge değiştirmesi anlamı taşıması bakımından da oldukça önem arzediyor!


''Külfetler getiriyor''
MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, tasarının ''belkide İçişleri Bakanlığı'nın bile haberi olmadan birdenbire komisyonun gündemine geldiğini'' savundu. Tasarının insanların yaşantısını zora sokacağını öne süren Varlı, ''İnanıyorum ki AK Parti içinden de birçok milletvekiline bu tasarıya 'evet' demek içlerinden gelmiyordur'' dedi. Varlı, tasarının çiftçilere ve köylülere külfetler getirdiğini savundu. Kabul edilen bir önergeyle İstanbul'da Şişli ilçesine bağlı olan Maslak, Ayazağa ve Huzur mahalleleri Sarıyer ilçesine bağlandı.


SARIGÜL
'DEN TEK AÇIKLAMA KENT YAŞAM'AŞişli halkı bunun hesabı sorar

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Ak Parti Hükümeti tarihi bir haksızlığa imza atmıştır. Şimdi meclisten çıkar çıkmaz ilk uçakla Ankaraya gidiyorum. Bu yanlış karardan dönülmesi için herşeyi yapcağım. Bizden koparılarak Sarıyer'e bağlanan mahalleler tekrar Şişli'ye dahil olcaktır. Ak Parti yöneticilerine iktidarları süresince bir şey öğrettim, Şişliyi alamayacaksınız. Bir milletvekilinin yanlışının (önergeye sunan) bedelini Ak parti hükmeti Şişli'ye ödetemez, bunun hesabını herkesten her ortamda sorarım. Şimdi bir şey daha öğreteceğim, Sarıyer'i de alamayacaklar! Önce Şişli'yi, yerel seçimlerde İstanbul'u, genel seçimlerde de Türkiye'yi bu zulumden kurtaracağız. Bu gün buraya gelerek bize destek veren siyasi partilere ve yanımızda olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim' dedi.Genç: Haksızlık giderildi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Umut Veli Develi' ye konuştu. Genç 'Olması gereken bir karardı. Sarıyer yıllardır bu konuda haksızlığa uğruyordu, daha önce konuyla ilgili iki kez komisyon kurulmuştu, Sarıyer halkına hayırlı olsun. Bu düzenleme ile ilçe ekonomisi farklı bir ivme kazanacak ve hizmet olarak Sarıyer'e yansıyacak. Siyasi hesaplar olduğu yönünde spekilasyonlar yapılsa da, benim adım Şükrü Genç. İnanıyorum ki CHP bu bölgelerde de birinci parti olacaktır, emeği geçen herkese teşekkür ederim' dedi.

Ayazağa Muhtarı Özkan Sucu ise konuyu değerlendirdiklerini dile getirirken 'Ayazağa mahalle halkına bu konu sorulmadı ve biz bu konuda mahallede referandum istiyoruz. Mahalle halkına bu sorulmuş olsaydı Ayazağa yüzde yüz Şişli'ye kalırdı'' dedi. Sucu Ayazağa halkının sağ seçmen olduğunu, nüfusu 50 bin olan mahallenin ise yerel seçimlerde tercihini herzaman Sarıgül'den yana kullandığını sözlerine ekledi.


CHP eski İBMM Meclis üyesi Bülent Soylan ise bunun siyasi bir karar olduğunu, konuya engüzel cevabı Şişli halkının vereceğini söyledi.

Chp Şişli Grubu ise referanduma gidilmeli, bu bir siyasi karardır ve neden bu gün alınmıştır, siyasi olduğu aşikar kınıyoruz dedi.

AKP grubu adına Ahmet Hamdi Gürbüz 'Şişli adına bu kararı desteklememiz mümkün değil. Ancak karara siyasi demek insafsızlık olur' dedi.

Haber Merkezi / Kent Yaşam-ÖZEL HABER

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları