Yalçın Küçük: ben kız oğlan kızım! 03 Mart 2012, 03:19

İkinci "Ergenekon" davasının tutuksuz sanıklarından Yalçın Küçük, "Ben kız oğlan kızım, ben tertemizim bu davada. Beni bir şeye bulaştırmanız mümkün değil. Hiçbir toplantıya katılmadım. Beni çağırmamışlar" dedi.
HİÇ BİR TOPLANTIYA KATILMADIM

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesinde oluşturulan salonda görülen duruşmada savunması alınan Küçük, iddianamede yer alan hiçbir toplantıya gitmediğini belirterek, "Nasıl örgüt lideriyim? Hiçbir toplantıda olmayan, hiçbir toplantıya katılmayan birini örgüt lideri yapacaksınız. Bunu nasıl yapacaksınız?" diye konuştu.

KIZ OĞLAN KIZIM

Tutuksuz yargılanmasına rağmen tüm duruşmalara kendi isteğiyle katıldığını ifade eden Küçük,"Ben kız oğlan kızım, ben tertemizim bu davada. Beni bir şeye bulaştırmanız mümkün değil. Hiçbir toplantıya katılmadım. Beni çağırmamışlar" dedi.

Türkiye gündeminin son 50 yılına yön verdiğini öne süren Küçük, "Son 50 yılda ben olmasam bir tek tartışma çıkmaz, bir tek düşünce ortaya çıkmazdı. Ben Karamürsel sepeti miyim?" diye konuştu.

MAHKEMELER DOĞUŞTAN SUÇLU KABUL EDİYORLAR

Küçük, örgüt yöneticiliği suçlamasını kabul etmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Hiç kimseyle konuşmam yok. Kimseyle konuşmam yokken mi beni mahkum edeceksiniz?" dedi.

Savunmasında, kendi yazdıklarının da aralarında bulunduğu bazı kitaplardan alıntılar yapan Küçük, "Bu mahkemeler hepimizi doğuştan suçlu kabul ediyor" diye konuştu.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin, "Bu sözleri kabul etmek mümkün değil" demesi üzerine Küçük, "Bizde mahkemeye saygısızlık yoktur" ifadesini kullandı.

Küçük, kendisinde "yarış atı kompleksi" olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: "Türk aydınlarının hepsini geçmek istiyorum. Namık Kemal'i, Evren Paşa'yı geçmek istiyorum. Çok hapse girdim çıktım ama henüz Nazım Hikmet kadar yatmadım. Kendime bu dava için güvenim sonsuz. Ben hapisten korkmam. Sanıldığı gibi savaşçı değilim. Bizim tutkumuz emekçi halka hizmet etmek. Kıbrıs Savaşı'na katılmasaydım bu şansı kaybedecektim. Bunun için gittim. "

Küçük, kendisini kötü hissettiğini belirterek, savunmasına ara verilmesini istedi.

Bunun üzerine Başkan Özese, sanık ve avukatların taleplerini görüşmek üzere duruşmaya ara verdi.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamını kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmayı 12 Mart Pazartesi gününe erteledi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları